پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استعفای شهردار دهدشت و بلاتکلیفی در پذیرش یا رد آن یک ابهام در افکار عمومی را رقم زد.

به گزارش ریواس جنوب، بعد از حواشی بسیار زیاد که شهرداری و شورای چهارم شهر دهدشت داشته است، کمتر کسی پیش بینی میکرد که آن شورا و شهرداری پرحاشیه بار دیگر تکرار شود، اماشورا و شهرداری پنجم روی آن دوران را سفید کرده است.

اسفندیار برخه که انتخاب او از همان روزهای نخست چندان به مذاق شهروندان و برخی خواص خوش نیامده بود، رفته رفته و باعملکرد نه چندان موفق خود زمینه انتقاد های مخالفان را بیش از پیش کرده است.

برخه که با حمایت یکی از طیف های مشهور شهرستان کهگیلویه به این صندلی رسیده بود، نهایتا در یک اقدام قابل تحسین تصمیم به استعفاء گرفته است ، استعفایی که به هر دلیل و حتی اگر برای گرفتن صندلی دیگری هم بود برای آرامش شهر مفید به نظر می رسید.

اما شورای شهر پنجم بنا به دلایل نا معلوم استعفای شهردار را پشت درهای بسته انداختند و مشخص نمی کنند چرا آن را نمی پذیرند و یا رسما با آن مخالفت نمی‌کنند؟

بدیهی است استعفاء از طرف یک مسوول زمانی مطرح می شود که احساس شود بر اساس شرایط موجود توانایی کار وجود ندارد و مصداقا شهردار دهدشت نیز با استعفای خود عنوان کرد که شرایط برای ادامه کار و خدمت کردن به مردم را ندارد؛ اما چرا برخی از اعضای شورا با این استعفاء موافقت نمی کنند و یا شرایط را برای خدمت کردن بهتر شهردار مهیا نمی کنند، جای سوال است.

شهردار حتما با توجه به خصوصیات فردی خود تشخیص داد که بیش از این نمي تواند کار کند و صلاح دید که از این سمت کنار برود اما برخی از اعضای شورا چه منافعی دارند که با این استعفاء موافقت نمی کنند قطعا پشت پرده هایی دارد که دیر یا زود برملا خواهد شد.

چند دستگی شورای پنجم موضوع قابل کتمانی نیست و دود این شرایط به چشم شهروندان خواهد رفت که لازم است اعضای شورای شهر هر چه زودتر تکلیف شهردار را رسما مشخص کنند و بلاتکلیفی این صندلی مهم برای مردم را پایان دهند.