پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

در گشت نظارتی مشترک اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان بویراحمد،پلیس امنیت واطلاعات عمومی و فرمانداری مرکز کهگیلویه و بویراحمد برای ۱۰ واحد گردشگری غیرمجاز در یاسوج اخطار پلمب صادر شد.

 

اخطار پلمب به 10 واحد گردشگری غیرمجاز در یاسوج

سرهنگ حکمتیان با بیان اینکه مرکز کهگیلویه و بویراحمد با توجه به جاذبه‌های گردشگری فراوان، همه ساله میزبان میهمانان و مسافرانی از اقصی نقاط کشوراست،تصریح کرد: نیروی انتظامی بر اساس وظایف خود مسوولیت تأمین نظم و امنیت مسافران را بر عهده دارد.

 وی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در شهرستان بویراحمد گفت: طبق مصوبات ستاد کرونا هرگونه تجمع و برگزاری جشن های عروسی در تالارها و مراکز گردشگری ممنوع است و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

مسئول نظارت بر اماکن عمومی،پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی استان، تصریح کرد: تالارهای عروسی برای برگزاری هر گونه جشن باید از پلیس امنیت عمومی مجوز دریافت کنند.

رئیس میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان بویراحمد نیز در حاشیه این بازدید گفت: نظارت مستمر بر واحد های اقامتی،مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی،اردوگاههای‌گردشگری از مهم ترین برنامه های این اداره در شهرستان بویراحمد است.

سید روح الله وحدتی پور با بیان اینکه تیم های نظارت شهرستان بویراحمد به دستور مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان هر روز از تاسیسات گردشگری نظارت می کنند، گفت: در گشت نظارتی امروز مهلت ۴۸ساعته برای مکان های گردشگری غیر مجاز جهت تعیین تکلیف مشخص شده است،بعد از این ساعت مقرر در صورت تکرار تخلف واحد مذکور پلمب می شود.

این مسوول ساماندهی اردوگاه‌های گردشگری تنگ مهریان یاسوج را از دیگر برنامه های کاری این اداره در مرکز کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد و گفت: آمادگی لازم برای همکاری با بخش خصوصی جهت صدور پروانه بهره برداری گردشگری در اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان بویراحمد وجود دارد.

رئیس میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان بویراحمد، با اشاره به وضعت بیماری کرونا در استان گفت: دستورالعمل های رعایت پروتکل‌ها بهداشتی به همه تاسیسات گردشگری ابلاغ شده و برای تمام این مکان‌ها لازم الاجرا است.

انتهای پیام/ د