پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هیچ فردی اختیار تفسیر یا لغو مصوبات هیئت وزیران را ندارد،گفت: موضوع معافیت بیمه‌ای سهم کارفرما برای گلخانه‌داران همچنان ملاک عمل ما خواهد بود.

به  گزارش ریواس جنوب از  یاسوج، به فاصله یک روز بعد از طرح مشکلات گلخانه‌داران کهگیلویه و بویراحمدی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی این استان در نشستی با محوریت معاون اقتصادی استانداری به فکر راه و چاره‌ای برای چرخیدن چرخ تولید در صنف گلخانه‌داران افتاد.

همه ماجرا از این قرار بوده که حق بیمه سهم کارفرما تا ۵ کارگر، که پیش از این با تصویب هیئت وزیران برای واحدهای تولیدی و صنعتی مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصدی می‌شد به یک‌باره و با نامه یک شخص در تهران لغو شد و اداره‌کل تامین اجتماعی این استان نیز مفاد این نامه تبعیض‌آمیز را به ناچار اجرایی کرد.

با این اقدام اداره‌کل تامین اجتماعی، گلخانه‌داران کهگیلویه و بویراحمدی، در جلوی استانداری تجمع کردند و الیاس تاج‌الدینی که پیش از این نیز با چندین مکاتبه از مقامات ارشد استان و کشور در پی حل این مشکل بود این‌بار از حشمت‌الله صمیمی، معاون اقتصادی استاندار خواست تا به این خواسته به حق گلخانه‌داران رسیدگی کند.

جلسه‌ای که شامگاه امروز برگزار شد و با مدیریت قاطعانه معاون استاندار، منجر به خبرهای خوشی برای اهالی تولید در این بخش شد.

آقای صمیمی‌د‌وست در همان ابتدای جلسه و بعد از شنیدن گزارش و راهکارهای رئیس سازمان جهاد کشاورزی، بلافاصله به سراغ اسناد رفت و با سند و رقم به واکاوی این مشکل پرداخت.

او بعد از این سوال و جواب‌ها، دریافت که هیچ بخش‌نامه‌ای رسمی از سوی دولت مبنی برمحرومیت تولیدکنندگان گل از یک معافیت قانونی صادر نشده و یک نفر از سازمان تامین اجتماعی کشور، نامه‌ای زده و در آن مدیر تامین اجتماعی را موظف به لغو معافیت بیمه‌ای گلخانه‌داران کرده است.

موضوعی که ابتدا با مقاومت عباس نورمحمدی، مدیرکل ‌تامین اجتماعی این استان و دفاع از مدیر کشوری‌اش روبرو شد اما اقتدار اداره جلسه از سوی معاون اقتصادی استاندار موجب شد تا حساب کار دست همه بیاید و در نهایت مصوبه‌ای تنظیم شود که مورد پذیرش همه اعضای جلسه قرار گیرد.

آقای صمیمی گفت: هیئت وزیران در ارتباط با معافیت سهم کارفرما در واحدهای تولیدی مصوبه‌ای داشته که تا زمانی که رسما لغو نشود،  ملاک عمل همه ما خواهد بود و هیچ فردی نه در استان و نه در تهران اختیار لغو این مصوبه مهم در حمایت از بخش تولید را ندارد.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد: فردا در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این مصوبه را با تصویب از سوی اعضای این ستاد نهایی می‌کنیم تا هم لازم‌الاجرا باشد و هم اداره‌کل تامین اجتماعی مکلف به رعایت این معافیت و اقدام به روال قبلی شود.

وی تاکید کرد که این مصوبه با مسئولیت من اجرایی می‌شود چرا که قرار نیست در سال جهش تولید، بر سر راه  تولید سنگ بگذاریم.

صمیمی‌ذوست ادامه داد: هر کس بخواهد مدیرکل تامین اجتماعی را بابت رعایت این مصوبه مؤاخذه کند، خود من پاسخگو هستم.

معاون استاندار با قدردانی از حمایت‌های پیشین مدیرکل تامین اجتماعی از واحدهای تولیدی اذعان کرد: خود آقای نورمحمدی مکاتبه‌ای در دفاع از گلخانه‌داران با تهران داشته است اما واقعیت آن است که هیچ استنداد قانونی برای لغو مصوبه هیئت وزیران و استثناشدن گلخانه‌های زینتی یا قارچ خوراکی وجود ندارد و همه این واحدها باید از این معافیت بیمه‌ای برخوردار شوند.

در این نشست که با حضور، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل تامین اجتماعی، مدیر امور شعب بانک ملی و نمایندگان گلخانه‌داران و البته غیبت رئیس این اتحادیه برگزار شد در نهایت مصوب شد که همه واحدهای تولیدی همانند گذشته از معافیت بیمه‌ای سهم کارفرما تا ۵ کارگر برخوردار شوند و این موضوع فردا در ستاد تسهیل، به یک مصوبه قانونی و لازم‌الاجرا تبدیل شود.

حشمت الله صمیمی

انتهای پیام/بنام