پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یک شهروند،فعال اجتماعی و فرهنگی با ارسال نامه ای خطاب به معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، خواستار رسیدگی به مشکلات عشایر گلسپید مارگون شده است.

به گزارش ریواس جنوب در این نامه آمده است:

امام خمینی( ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی میفرمایند : عشایر مرزبانان قهرمانان کشور و لشکر دفاع از انقلاب هستند که نقش موثری در توسعه اقتصاد کشور و در تولیدات دامی و لبنی دارند.

 

معاون عمرانی استاندار جناب آقای عزیز فیلی

سلام علیکم

 

همانطور که مستحضرید از وظایف ذاتی حاکمیت و در طول آن دولت تامین نیازهای مردم است که از اصلی ترین این نیازها رفاه و بهداشت عمومی است. اما متاسفانه عشایر ساکن گلسپید به علت نبود سرویس بهداشتی، نبود جاده و یا وجود جاده های نیمه کاره از نعمت بهداشت و توسعه باز مانده اند. جاده و راه های ارتباطی از ضروری ترین زیر ساخت های لازم برای هر منطقه ای است و برای لمس این محرومیت نمی شود با ماشینی که قیمت آن مساوی ست با کل دام عشایر آن منطقه به آنجا سفر کرد .‌

متاسفانه با ادامه این روند غیرمنصفانه و نادیده گرفتن راه های ارتباطی عشایر باید منتظر تبعات افول عشایر باشیم.

برکسی پوشیده نیست که عشایر از مسببین رشد اقتصاد و از عوامل کاهش تورم هستند. انتظار می رود مسعولین و دستگاهای ذی ربط ورود پیدا کنند و خدمت به عشایر و توجه به مطالبات آنان را سرلوحه خود قرار بدهند

 

۞ إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَىٰ أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُمْ بَیْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ ۚ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُمْ بِهِ ۗ إِنَّ اللَّهَ کَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا‌ (همانا خدا به شما امر می‌کند که امانتها را به صاحبانش باز دهید و چون حاکم بین مردم شوید به عدالت داوری کنید. همانا خدا شما را پند نیکو می‌دهد، که خدا شنوا و بیناست)