پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد این روزها با چند ابهام مهم در دوره مدیریتش مواجه است که افکار عمومی از او انتظار شفاف‌سازی دارند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی از نهادهای مقدس جمهوری اسلامی ایران است که در خوب و بد جامعه نقش اساسی و ملموسی دارد؛ این نهاد با وجود نقش مؤثرش در معیشت و سفره فقرا اما زیر لوای همین قداستش از بسیاری نقدها و نظارت‌ها در امان بوده است.

کمتر کسی از کمیته امداد انتقادی می‌کند و کمتر  در بین نهادهای نظارتی، شاهد تحقیق و تفحصی از این نهاد پرپول و مهم بوده‌ایم.

اهمیت نهاد کمیته امداد در شرایط امروزی ایران که سفره‌های مردم به شدت کوچک و کوچک‌تر شده است، اهمیت بیشتری هم پیدا کرده است.

در این بین، استان کهگیلویه و بویراحمد به واسطه عقب‌ماندگی‌هایش از توسعه و پیشرفت، بیشترین وابستگی را به کمیته امداد دارد و این موضوع سلامت این نهاد را دوچندان می‌کند.

واقعیت آن است که خبرهای خوبی از کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در دوران مدیریت آقای مبشری به گوش نمی‌رسد.

قباد مبشری

در حوزه کار و عمل شاهد یک رخوت در کمیته امداد هستیم و شعله اشتغال‌زایی کمیته امداد که کمترین وابستگی را به بودجه‌های دولتی دارد، در این دوره مدیریتی روز به روز کم‌رمق‌تر شده است.

پاسخگویی به ارباب‌رجوع و اکرام مستمندان وضعیت بدتری در کمیته امداد پیدا کرده و راهروهای این نهاد گواه سرگردانی بیشتر مراجعین به این دستگاه را دارد.

در حوزه نیروی انسانی نیز خبرها حکایت از جولان سیاسیون در این نهاد دارد و اگر اینگونه نیست، آقای مبشری باید شفاف پاسخگوی این ابهامات به مردم باشد.

عمده مسئولیت‌های کلیدی در کمیته امداد با سرپرستی اداره می‌شوند و این خود نشان از دست داشتن سفارشات در انتصابات دارد.

برخی از مسئولیت‌های مهم در کمیته امداد سال‌ها در اختیار یک نقر بوده و اگر هم امروز تغییری داده شده فقط افراد در مسئولیت‌ها با هم جابجا شدند.

رشته تحصیلی و تخصص‌های مدیران تازه منصوب شده، تناسبی با مسئولیت‌ها ندارد.

گفته می‌شود عمده مدیران منصوب شده، از نیروهای نزدیک به کاندیدای اصولگرای دوره قبل مجلس شورای اسلامی هستند و این‌ها نشانه‌های بدی است.

ریواس جنوب وظیفه خود می‌داند در این زمینه تحقیق و تفحص کند اما آنچه اکنون واضح است این بوده که آقای مبشری باید به مردم شفاف توضیح دهد که کدام نیروها به این نامزد صاحب نفوذ وصل هستند؟ و کدام یک از انتصاباتش بر اساس رفاقت و سفارش بوده است؟

او باید پاسخگو باشد که وهاب دانشی، مسعود کرم‌پور، مهرداد مرادی، غلامرضا علی‌پور، زاهد ذبیهی، ارسلان جلال‌فرد، یوسف عارفی، سید رضا موسوی، سید عابد عابدی، سید ناصر اسدی، صفرعلی رستمی و دیگر معاونین و مدیران مهم نهاد تحت مدیریتش را با کدام معیارها منصوب کرده است؟

آیا این افراد واقعا سفارش‌شده سیاسیون و آن نامزد خاص هستند یا نه؟

او باید به مردم بگوید که در دوره مدیریتش چه دستاوردی داشته و این امانت‌ها که حق و حقوق فقرا و مستمندان هستند با چه معیار و اصولی به این افراد داده شده است؟

ریواس جنوب، ضمن اذعان به خدمات این نهاد مهم، بی‌طرفانه آماده شفاف‌سازی در زمینه ابهامات مطرح‌شده است و پاسخ‌های مستند مدیران کمیته امداد را منتشر می‌کند.

انتهای پیام/بنام-ک