پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده شهرستان فسا در شورای اسلامی استان فارس با انتقاد شدید از عملکرد مسؤولان در رده‌های مختلف گفت: اینکه در کشور متمدن ایران برخی برای تأمین معاش مجبور باشند کلیه خود را بفروشند یا تا کمر در سطل زباله خم شوند، تأسف‌بار است.

وحید بنا- نماینده شهرستان فسا در شورای اسلامی استان فارس

 به گزارش پایگاه خبری «ریواس جنوب»، وحید بنا ظهر امروز پنجشنبه در اجلاس شورای اسلامی استان فارس که با حضور مجید انصاری سخنگوی مجمع نمایندگان فارس در مجلس، فرماندار شیراز و مدیرکل شوراها و امور شهری استانداری فارس برگزار شد، با بیان اینکه از مسؤولان قطع امید کرده‌ایم، خطاب به نماینده مجلس اظهار داشت: البته مخاطب من شما یا گروه خاصی از مسؤولان نیست بلکه می‌خواهیم صدای ما باشید و البته اصحاب رسانه‌ها هم این صدای ما را به مردم و مسؤولان منعکس کنند.

وی افزود: متأسفانه رویه‌ای مرسوم شده است که مسؤولان در جلسات شرکت کنند و به تعریف و تمجید بپردازند اما بهتر است از معضلات و دردها و رنج‌ها هم بگوییم.

بنا با اشاره به مشکلات شدید اقتصادی و اجتماعی، تصریح کرد: آیا در شأن ایران با تمدن چند هزار ساله است که شاهد باشیم هم‌وطن‌مان برای تأمین معاش تا کمر در سطل زباله خم شود، کلیه‌اش را برای فروش بگذارد و یا هزاران اقدام تأسف‌برانگیز دیگر؟

نماینده شهرستان فسا در شورای اسلامی استان فارس اضافه کرد: نمونه دیگر بحران اقتصادی گرانی‌های اخیر مسکن است که همانطور که شاهد هستیم بسیاری از مردم در حال برگشت به شهرهای کوچک و روستاها هستند و به نظر می‌رسد اگر وضعیت به همین شیوه پیش برود احتمالاً به زودی چادرنشین هم خواهیم شد!

این ورزشکار با سابقه ملی‌پوش در ادامه مهاجرت نخبگان ورزشی، علمی و… را یکی از بزرگترین تهدیدات کشور ما دانست و گفت: دلیل اصلی خروج نخبگان چیزی جز این همه بی‌توجهی به آن‌ها نیست.

دارنده چندین مدال جودوی جهان و مربی فعلی تیم امید جودوی کشور با انتقاد از حمایت‌های قطره‌چکانی و ناکافی از ورزشکاران و قهرمانان، بیان داشت: ورزشکاران ما قید بسیاری از مسائل شخصی و خانوادگی خود را می‌زنند و حتی در موارد زیادی جان خود را برای اعتلای نام کشورشان می‌گذارند اما کمترین حمایت از آنها نمی‌شود.

بنا تصریح کرد: در موارد اندکی شاهد تعیین پاداش‌ها و امتیازاتی برای قهرمانان هستیم که در همان موارد هم با فیلترهای زیاد بسیاری از قهرمانان و ورزشکاران پرسابقه از این حمایت‌ها بی‌بهره می‌شوند.

ملی‌پوش سابق جودوی استان فارس، خواستار حمایت مالی و شغلی از ورزشکاران و قهرمانان فعلی و گذشته شد و نمایندگان مجلس را در این زمینه دارای مسؤولیت و وظایف قانونی دانست.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹