پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

الهه پاینده، نماینده شهرستان داراب در شورای اسلامی استان فارس گفت: مردم داراب اجازه نخواهند داد که تفرقه‌افکنی برخی افراد مانع اجرای پروژه پتروشیمی شود.

الهه پاینده – نماینده شهرستان داراب در شورای اسلامی استان فارس

 به گزارش پایگاه خبری «ریواس جنوب»، الهه پاینده در اجلاس شورای اسلامی استان فارس که با حضور مجید انصاری سخنگوی مجمع نمایندگان فارس در مجلس، فرماندار شیراز و مدیرکل شوراها و امور شهری استانداری فارس برگزار شد، پروژه پتروشیمی داراب را نقطه امید جوانان این شهرستان توصیف کرد و گفت: خواسته مردم ما این است که اجرای این پروژه طبق طرح قبلی پیش برود و به بهره‌برداری برسد تا شاید پس از سال‌ها زمینه اشتغال جوانان بیکار فراهم شود.

وی با تأکید بر اینکه مردم داراب از حق خود در این زمینه نمی‌گذرند، اظهار داشت: به برخی تخریب‌گران هشدار جدی می‌دهیم که به جای ایجاد تفرقه‌ی هدفمند بین چهار شهرستان، نسبت به احداث پتروشیمی در هر چهار شهرستان مورد بحث اهتمام بورزند.

تنها بانوی عضو شورای اسلامی فارس با بیان اینکه اختلاف‌افکنی‌ها طی سال‌های گذشته موجب زیان تمام این استان شده، اذعان کرد: امروز جوانان ما در سایه یأس زندگی می‌کنند و در شرایطی که در تأمین نیازهای اصلی و اولیه خود عاجز هستند، برایشان امید و انگیزه‌ای هم برای موضوعاتی همچون ادامه تحصیل باقی نمانده است.

پاینده در ادامه یک بار دیگر به وضعیت جاده ترانزیتی داراب اشاره کرد و با توصیف این محور به قتلگاه مردم داراب، گفت: شاید باورکردنی نباشد که ما در این محور ترانزیتی ده‌ها کیلومتر راه دوطرفه بدون شانه داریم که در چنین جاده‌ای سایه مرگ در تمام لحظات بالای سر مردم احساس می‌شود.

او با یادآوری جان باختن دانش‌آموزان نخبه هرمزگانی در پی سانحه دلخراش رانندگی در همین محور مواصلاتی، خاطرنشان کرد: فکر نمی‌کنم گذشت زمان طولانی هم بتواند از دست دادن چنین سرمایه‌های ملی را جبران کند.

نماینده داراب در شورای اسلامی استان فارس در پایان خطاب به سخنگوی مجمع نمایندگان فارس در مجلس گفت: انتظار ما از مجلس یازدهم این است که همانطور که عنوان مجلس انقلابی را به یدک می‌کشند در عمل هم انقلابی رفتار کنند و به مشکلات و معضلات کلیشه‌ای استان پایان دهند.

انتهای خبر/ س۲۵۳۹