پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

حکومت طولانی مدت سید محمد موحد بر کهگیلویه در کنار دوره‌های نمایندگی عدل هاشمی‌پور و حتی سید علی‌محمد بزرگواری نتیجه‌ای جز بی‌رمقی مرکز این شهرستان نداشته است؛ شهری متمدن دهدشت با سابقه تاریخی زیاد، آنقدر از توسعه دور مانده است که به تازگی شاهد ساماندهی و آسفالت ورودی‌های خود است. 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، عقب‌ماندگی دهدشت از پیشرفت و آبادانی فقط در توزیع عادلانه ثروت و بودجه‌های دولتی نیست بلکه از بعد نظارت و توجه نیز این شهر در انزوا قرار گرفته است؛ دهدشت آنقدر منزوی شده است که ماه‌ها بدون شهردار در آتش اختلافات و منفعت‌طلبی‌ها می‌سوزد بدون آنکه فریادرسی باشد و کسی از شورای این شهر پاسخی بخواهد.دهدشت

صدای امام جمعه جدید این شهر هم درآمده است؛ هر چند انتقاد امروز حجت‌الاسلام وحدانی‌فر بیشتر رنگ و بوی مذهبی داشته و مربوط به بی‌رغبتی مردم و شهرداری به ظواهر عزاداری ایام محرم بوده است اما مهم‌تر از همه این‌ها این است که شهر دهدشت، متولی ندارد.

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت با اشاره به ماه حزن و اندوه محرم اظهار داشت: در محرم هستیم در این شهر شیعه رنگ و بویی از محرم نیست.

به گزارش فارس، امام جمعه دهدشت با بیان اینکه فضاسازی محیطی در سطح شهر و ادارات مطلوب نیست، افزود: مگر فضاسازی محیطی یکی از وظایف شهرداری نیست؟یک میدان وسط شهر چند متر پرچم سیاه نصب کرده‌اند فکر می‌کنند کاری شده است.

وحدانی‌فرتصریح کرد: چرا کار به جایی برسد که در تریبون نماز جمعه تذکر دهیم مگر این شهر شیعه نیست توصیه می‌کنم مردم بر سر درب منازل پرچم مشکی بزنند بازاریان و اصناف نسبت به سیاهپوش کردن بازار اقدام کنند تا شهر رنگ و بوی حسینی به خود بگیرد.

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه مشکلات شهری را چندین بار تلفنی و حضوری به متولیان تذکر دادم اما گوش کسی بدهکار نبود، گفت: تا زمانی که فضا به وضع نامظلوب نرسد مسائل را به خطبه‌های نماز نمی‌کشانم اما می‌بینم فضاسازی شهر در شان حکومت شیعی و شهر متدین با سابقه فرهنگی و مذهبی بلادشاپور نیست برخی ادارات هم به خود اجازه ندادند پارچه مشکی بر سردرب نصب کنند.

وی اضافه کرد: وضعیت بهداشت شهر اسف‌بار است بوی تعفن همه را برداشته شهر تبدیل به زباله دان شده است تا کی باید صبوری کرد و نگفت!

خطیب نماز جمعه دهدشت خطاب به اعضای شورای شهر گفت: وظیفه شما نظارت است اندازه نگه دارید که اندازه نکوست! در شورای شهر چه خبر است.

وی ادامه داد: آقای استاندار! تا کی وضعیت شهردار این شهر باید بلاتکلیف باشد فکری کنید.

اهای پیام/ک-ب