پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مشکلات کشور، از هم‌اکنون خود را شرمنده موکلینش دانست و با قاطعیت گفت که با عهدی که با مردم بسته وفادار است و شعارها و وعده‌هایش را از یاد نبرده است؛ روشنفکر از همسان‌سازی حقوق فرهنگیان و اعطای وام ارزان‌قیمت به خبرنگاران هم سخن گفت.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، مهدی روشنفکر در نخستین حضور رسمی‌اش در جمع خبرنگاران، از آنها خواست تا سؤالی مطرح نکنند و این نشست را یک دیدار صمیمانه برای همفکری قلمداد کنند.

نماینده مردم بویراحمد، مارگون و دنا در مجلس شورای اسلامی بعد از آنکه حرف‌های کلی نمایندگان رسانه‌ها را شنید در صحبت‌هایی، ابتدا روی آلوده نشدن رسانه‌ها در دام صاحبان قدرت و ثروت تأکید کرد و گفت که با دستمال کثیف نمی‌شود هیچ شیشه‌ای را تمیز کرد.

او البته بلافاصله از مرزهای محدودکننده رسانه‌ها گفت و ادامه داد که من زمانی گفتم که خبرنگاران من را به چالش بکشانند اما واقعیت این است که رسانه‌ها باید حد و حدود را رعایت کنند و متناسب با همه شرایط، جوانب و خطوط قرمز قلم بزنند و این را هم بدانند که هر واقعیتی را نمی‌شود گفت.

او برای حرف‌هایش به شرایط خاص کشور، تحریم‌ها، ویروس کرونا، کسری بودجه، کاهش شدید درآمد نفتی، مالیات و خالی‌تر شدن سفره فقرا اشاره کرد و با بیان اینکه مجلس در بدترین شرایط کار خودش را شروع کرده از رسانه‌ها خواست تا این موارد را در تحلیل‌ها و نقدهای خود لحاظ کنند.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، شرایط خاص مجلس و مزید بر علت شدن گسترش ویروس کویید۱۹، از هم‌اکنون خود را شرمنده موکلین خود دانست.

روشنفکر بخشی از این شرمندگی را ممنوعیت حضور او در میان مردم به دلیل ویروس کرونا ذکر کرد و افزود: حیات من به مردمی‌ بودنم گره خورده و حضور در میان مردم و مناطق مختلف حکم کمک‌نفس برای من دارد اما فعلا از این نعمت محروم شدم.

وی گفت که شعارهای انتخاباتی‌اش را فراموش نکرده و همچنان روی عهد خودم با مردم هستم؛ قول می‌دهم مسائل معیشتی، بیکاری و اقتصاد مردم سرلوحه کارهایم باشد، با مردم روراست باشم و خودم را از حواشی دور کنم اما انتظار دارم که رسانه‌ها هم به حاشیه‌ها ورود نکنند.

روشنفکر تصریح کرد: ۷۷ روز در مجلس، افتادم دنبال جذب سرمایه‌گذار در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، فعال کردن واحدهای تولیدی تعطیل و کار کردن در روستاها که برای این مهم نیاز به وحدت و دوری از مسائل کم‌اهمیت داریم.

وی از جدیت خود و همکارانش در پیگیری موضوع همسان‌سازی حقوق فرهنگیان و بازنشستگان خبر داد و یادآور شد که از بدو ورودش به مجلس این موضوع را دنبال کرده و به زودی نتیجه می‌گیرد.

وکیل مردم بویراحمد، مارگون و دنا در بخش پایانی صحبت‌هایش به رسانه‌ها قول داد تا هماهنگی‌های لازم با مدیران بانکی برای اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت به خبرنگاران را انجام دهد.

روشنفکر به این موضوع که آیا همچنان خود را یک فرد فراجناحی می‌داند یا نه اشاره‌ای نکرد؛ موضوعی که از سوی یکی از خبرنگاران مطرح شد.

انتهای پیام/بنام