پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نخستین حضور مهدی روشنفکر جلوی دوربین‌ها و قلم‌های خبرنگاران حواشی چون توصیه به نپرسیدن سؤال، تماس خاص رئیس دانشگاه  علوم پزشکی با روشنفکر، اشاره به نحوه انتخاب مشاورین نماینده و واکنش او، مقایسه مردم لوداب و باشت، احضار مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان، تصمیم روشنفکر در قبال توهین‌کنندگان دوره انتخابات و چند حاشیه دیگر داشته است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، مجری این برنامه را مدیرکل اسبق روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر عهده داشت.

رادمنش در همان ابتدای نشست به خبرنگاران گفت که این نشست تعاملی و صمیمانه است و جلسه پرسش و پاسخ نیست؛ هر چند برخی خبرنگاران سوالاتی را طرح کردند.

میزبان این نشست، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بود.

روشنفکر در این نشست از تماس پرویز یزدانپناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت و اضافه کرد: آقای یزدانپناه با من تماس گرفته و اولتیماتوم داده که همه دیدارهای مردمی، جلسات و هر برنامه عمومی را تعطیل کنم که این موضوع به شدت اذیتم می‌کند چرا که حیات و ممات من در ارتباط با مردم است و آنها حکم کمک نفس برای من دارند.

روشنفکر از دانشگاه علوم پزشکی، بسیج و سپاه برای مبارزه جانانه با کرونا قدردانی کرد.

وی از همکارانش خواست تا ترتیبی دهند که همه مدیران فرهنگی این استان با حضور رسانه‌ها دور هم جمع شوند تا شفاف پیرامون هزینه‌کرد اعتبارات فرهنگی بحث کنیم و شرایطی فراهم شود که بخشی از این اعتبارات به حوزه رسانه‌ها تزریق شود تا از این مضیقه بیرون بیایند.

روشنفکر در خلال صحبت‌هایش چند بار لفظ “تکرار می‌کنم” را به کار برد که استفاده سید محمد خاتمی از این عبارت، موجب شهرت آن شده است.

او گفت که تکرار می‌کنم که نوکر مردم گچساران و باشت هستم و بسیار مایلم که از سوی مردم وظیفه‌ای به من محول شود تا با جان و دل پیگیر آن شوم.

وی با بیان اینکه مردم باشت و لوداب برای من تفاوتی ندارند، تصریح کرد: به دلایل خاصی حکم وکالت مردمخوب این دو شهرستان را نپذیرفتم اما وقتم در اختیار آنها است و پیگیر امورشان هستم.

وی در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص مشاورینش گفت که من هیچ مشاور خاصی ندارم و مشاورین اصلی من خود مردم هستند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: همان‌طور که وعده دادم، همه نزدیکان من در دفاتر کارم جوانان هستند از جمله آقای نوبهار که همکار شما رسانه‌ها است.

روشنفکر خود را اهل مشورت دانست و ادامه داد: متناظر با کمیسیون‌های مجلس، در داخل استان هم کارگروه‌های تخصصی تشکیل دادم تا کارها را علمی وج دی جلو ببرم.

وی گفت: در هر برنامه‌ای بخواهم شرکت کنم یا طرحی بخواهم ارائه کنم با متخصصین امر و صاحب تجربه‌ها در همان کار مشورت می‌کنم.

روشنفکر همچنین در خصوص تکذیب و تأیید خبر ورود مجلس به فیلترینگ فضای مجازی توضیح داد: من از اداره قوانین مجلس استعلام گرفتم و آنها به من گفتند این طرح در دستور کار نیست و من هم در اختیار رسانه‌ها قرار دادم.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در پایان این نشست همه کسانی را که توهین‌کنندگان، تخریب‌کنندگان و مخالفین خود نامید، رسما بخشید و این را هم گفت البته من در مراجع قضایی شاکی کسی نشدم.

 

———————————-
حاشیه نگاری از کریم بنام

———————————-

انتهای پیام/ک-ب