پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با حضور در برنامه زنده نگاه روز صدا و سیمای مرکز استان، تعاونی ها را بهترین بستر برای توزیع عادلانه ثروت و رفع فقر بیان واظهارکرد: بررسی ها نشان داده که تعاونی ها به خوبی می توانند حماسه اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار را محقق و جهش بزرگی در جامعه ایجاد کنند.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، پروانه نیک مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت تعاون به عنوان یکی از سه رکن اقتصادی کشور گفت:جایگاه تعاون و نقش آفرینی تعاونی ها در اقتصاد کشور را باید باور داشته باشیم تا به سهم ۲۵درصدی تعاون که در برنام ششم توسعه تعیین شده است دست یابیم.

وی توسعه تعاونی ها را عامل ایجاد اشتغال پایدار دانست و گفت: اگرچه تعاونی ها مزیت های متعددی دارند و می توانند اهرم مناسبی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور باشند ولی متاسفانه عوامل متعددی باعث ناکارآمدی تعاونی ها شده اند که از جمله می توان فقدان مدیریت شایسته و توانمند، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش را نام برد.

وی ابزاز امیداوری کرد که با توجه به اهتمام و تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارتقای جایگاه بخش تعاون و همچنین تاکید برسیاست های کلی اصل ۴۴قانون اساسی و برنامه ششم توسعه مبنی برضرورت افزایش سهم و کارایی این بخش در اقتصاد ملی شایسته است که مسیر پویایی، بالندگی وتوسعه هرچه بیشتر تعاونی ها در کشور هموار و اعتقاد به فرهنگ تعاونی  به عنوان یک تفکر و ارزش ملی در کشور نهادینه شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که تعداد ۳۵۸۷ تعاونی در استان وجود دارد،افزود: ۶پروژه در هفته تعاون امسال قابل افتتاح و بهره برداری است .

نیک مرام تعداد تعاونی های فعال را ۲۱۹۵واحد ذکر کرد و افزود: تعاونی های استان ۶۰۳ هزار و ۶۱۲ نفر عضو دارند وباعث اشتغال زایی  ۲۲ هزار و ۴۶۴ نفر شده اند.

وی تصریح کرد: امسال از  ۷ تعاونی ۳ تعاونی مربوط به بانوان است که به عنوان تعاونی های برتر کهگیلویه و بویراحمد انتخاب و در هفته تعاونی مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

نیک مرام اعلام کرد: از محل تسهیلات روستایی و عشایری ۳۴میلیارد تومان با سود ۶درصد به تعاونی هانی استان پرداخت شد.