پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر وضعیت کنونی بیماری کرونا کنترل نشود و مردم همکاری نکنند پاییزی تلخ در انتظار مردم خواهد بود.

به گزارش ریواس جنوب؛  ، مهدی بانشی با اشاره به این موضوع که کرونا شوخی‌بردار نیست و وضعیت آن در استان نیز سیر صعودی به‌خود گرفته گفت: اگر این وضعیت کنترل نشود و مردم همکاری نکنند شاهد رخدادهای بسیار تلخ در پاییز خواهیم بود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اظهار تاسف از افزایش مرگ و میرهای ناشی از شیوع گسترده ویروس کووید۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد، افزود: متاسفانه تعداد قربانیان این ویروس منحوس در استان از مرز ۱۰۰نفر هم گذر کرد.

دکتر بانشی ابراز کرد: براساس آخرین آمار موجود، تعداد قربانیان ویروس کرونا در این استان به ۱۱۰ نفر رسیده که البته ۲۲ نفر دیگر نیز در بخش ICU بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه سیر صعودی کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داشته و روزانه در حال افزایش است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با برشمردن برخی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در این استان، یادآورشد: تجمعات والدین در مدارس و محدوده‌های مدارس نگران کننده بوده و متاسفانه این تجمعات هر روز صورت می‌گیرد.

وی، بازگشایی مدارس را یکی از عوامل انتشار گسترده ویروس کرونا در استان برشمرد و ادامه داد: متاسفانه در سرویس‌های مدارس برای جابه‌جایی دانش آموزان هم توجه بهداشتی لازم صورت نمی‌گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، آرامستان‌ها و تجمعات مستمر دفن و کفن اموات را از دیگر عوامل انتشار شیوع گسترده کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و خاطرنشان کرد: در زمان دفن و کفن اموات به هیچ عنوان به پروتکل‌های بهداشتی توجهی نمی‌شود.

تابناک