پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در این استان گفت: سردخانه ۲۰۰۰ تنی تعاون روستایی که اکنون بار اصلی بخش کشاورزی را به دوش می‌کشد، نیاز به اعتبار دارد که اگر فکری نشود، به مشکل جدی می‌خورد و تعطیل می‌شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد، قدرت‌الله ویسی به همراه کارکنان شبکه تعاون روستایی با نماینده ولی‌فقیه در این استان دیدار کرد.

در ابتدای این نشست، مدیر تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از حمایت‌های حجت‌الاسلام حسینی گفت: این سازمان دارای ۱۲۰ اتحادیه و شرکت های تولید، روستایی، زنان و کشاورزی با پراکنش مطلوب در استان بوده که هر کدام از این تشکلها و اتحادیه ها از ظرفیت‌های قابل توجهی برخوردار هستند و باید به کار گرفته شوند.

ویسی افزود: این تشکل‌ها در رشته‌های مختلف کشاورزی و صنایع جانبی و تبدیلی فعالیت می‌کنند که با توجه به ماهیت مردمی بودن آنها می‌توان این تشکلها را ستاره های اجتماعی نامید.

مدیر تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اتحادیه و شرکت‌های تولید، روستایی، زنان و کشاورزی بر محور مردمی بودن تشکیل شدند و آمادگی ایجاد اشتغال و هر گونه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی را با مبنای مشارکت همگانی دارند.

ویسی با اشاره به برنامه‌هایش برای فعالیت مجدد این ظرفیت‌های تعاونی تصریح کرد: انتظار ما از نماینده ولی فقیه در استان این است که با رایزنی‌های مختلف از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، ایجاد ارتباط میان شبکه تعاون روستایی با بنیادهای برکت، علوی و مستضعفان و دیگر هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری به این مهم کمک کند تا شعار رونق تولید و جهش تولید که مد نظر مقام معظم رهبری است، در کهگیلویه و بویراحمد و در بخش تعاون  روستایی به معنای واقعی محقق شود.

مدیر تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مشکلات سردخانه ۲۰۰۰ تنی این سازمان در بلوار کشاورز اشاره کرد و گفت: ۳۵ سال از ساخت این سردخانه می‌گذرد و اکنون به تعمیرات و تجهیزات اساسی نیاز دارد که اگر نتوانیم اعتباراتی به این امر اختصاص دهیم، ادامه فعالیت این سردخانه مهم به مشکل جدی برمی‌خورد و دود آن به چشم کشاورزان و تولیدکنندگان می‌رود.

ویسی از مکاتبات خود با مقامات ارشد این استان خبر داد و افزود: علی‌رغم آنکه در همه استان‌ها ردیف بودجه‌ای به تعمیر سردخانه‌ها اختصاص داده شده اما در این استان با وجود پیگیری‌ها هنوز ریالی را به این مهم اختصاص ندادند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار با قدردانی از عملکرد سازمان تعاون روستایی به ویژه در بحث خرید محصولات کشاورزی و حضور در عرصه تولید، بازاریابی، بازاررسانی و ساماندهی تشکل‌ها به منظور رونق تولید خواستار  تلاش بیشتر و برنامه‌ریزی جدی‌تر در این زمینه شد.

وی ایجاد اشتغال در روستاها را هدف بزرگی برشمرد و افزود: جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و اجرای الگوی کشت از برنامه‌های مورد انتظار ما در روستاها است.

انتهای پیام/د