پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، وضعیت فعلی کشور را بدترین شرایط تاریخ نظام اسلامی توصیف کرد و از مدیران خواست تا با تحمل حرف‌ها و اعتراضات مردم با استفاده از هر کلمه و تبصره‌ای به دنبال گره‌گشایی از کار ارباب‌رجوع باشند؛ او یک سوال مهم از ۲۷ مدیر و کارمند دولت در کهگیلویه و بویراحمد هم پرسید.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، حسین کلانتری امروز در مراسم انتخاب مدیران و دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی هر چند روی کاغذ اما حرف‌های جالب و قابل تأملی زد.

او گفت که یک مدیر وقتی وارد اتاق کارش می‌شود باید با خودش این فکر را کند که آیا از همه توان و ظرفیت‌ها برای خدمت به مردم و انجام امورات آنها استفاده کرده است یا نکرده است؟

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: مدیران بدانند که اگر بخش‌نامه و ماده و تبصره‌ای باشد برای این است که بگردیم لابلای آنها تا ببینیم به استناد کدام کلمه و کدام ماده و تبصره می‌توان مشکلی از یک ارباب‌رجوع حل کنیم نه اینکه دنبال قانون و تبصره‌ای باشیم که به فرد بگوییم نمی‌شود.

مقام ارشد دولت در کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مدیران این استان گفت که آیا واقعا اگر بخواهید کاری برای مردم  کنید و گرهی از زندگی یک فرد بگشایید با این نگاه می‌شود یا نمی‌شود؟ او این سوال را با صدای بلندتر تکرار کرد و از مدیران خواست تا جواب او را بدهند؛ مدیران هر چند با صدای ضعیف و نارسا اما پاسخ دادند، “می‌شود”.

وی گفت: ۲۷ هزار مدیر و حقوق‌بگیر کهگیلویه و بویراحمدی از خود بپرسند که آیا کارمند و مدیر شدند که از فرصت‌ها برای گره‌گشایی از کار مردم استفاده کنند یا دنبال سنگ‌اندازی و گره‌افزایی در کار مردم هستند؟

کلانتری گفت که اگر هزار تا لوح تقدیر داشته باشید، اگر واقعی نباشند به هیچ دردی نمی‌خورند، پس دنبال کار واقعی و لوح واقعی باشید.

وی تصریح کرد: مدیرانی که امروز لوح گرفتند بدانند که این لوح‌ها حافظ و ضامن آن‌ها نیست و مردم در ادامه مسیر همچنان از شما کار می‌خواهند و عملکرد شما را رصد می‌کنند.

کلانتری این را هم گفت که در دوران حیات مدیریتی‌اش هیچ‌گاه سوار آسانسور نشده و تا به اینجا رسیده، پله به پله طی کرده است.

او دولت را در سخت‌ترین لحظات نظام و تاریخ توصیف کرد و به مدیرانش توصیه کرد که با وجود این سختی‌ها و نبرد همزمان دولت با دشمنان خارجی و مشکلات داخلی اما صبور باشند و تحمل حرف مردم و ارباب‌رجوع‌ها را داشته باشند.

انتهای پیام/بنام