پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برنامه خود و همکارانش در تکمیل زنجیره تولید تا مصرف را جدی خواند و گفت: سربازان پیاده نظام  این جنگ اقتصادی، تعاونی‌های تولید در روستاها هستند که از هر نظر مورد حمایت ما هستند.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، آقای رزاقی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی تولید کشور، رئیس‌السادات، معاون نظام بهره‌برداری سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، نیکویی، معاون آب و خاک اتحادیه تعاونی و تولید کشور به دعوت قدرت‌الله ویسی، مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد به یاسوج آمدند تا بیش از گذشته تاج‌الدینی و همکارانش در جهاد کشاورزی را یاری کنند.

آنها ابتدا در نشستی با حضور مدیران اتحادیه‌ها و تعاونی‌های تولید کهگیلویه و بویراحمد دغدغه‌های آنان را شنیدند و بعد از آن از چند تعاونی تولید و همچنین تعاونی سرتینگ سیب در کاکان بازدید کردند.

تاج الدینی در این نشست با تبریک هفته دفاع مقدس، به ویژه محضر سنگرسازان بی سنگر که امروز هم در جنگ افتصادی پیشقدم هستند، گفت: باید هوشیار باشیم همچون هشت سال دفاع مقدس سربلند باشیم و در صف مقدم امنیت غذایی را تامین کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تولید در روستاها و تکمیل زنجیره تولید یک راهبرد است که محور اصلی و نوک پیکان این سیاست مهم، تعاونی‌های تولید هستند.

تاج‌الدینی تصریح کرد: محصولات کمی و کیفی قابل دفاعی داریم و بدون اغراق در این حوزه از جمله در گردو، مرکبات و سیب حرف برای گفتن داریم.

وی با تأکید بر کیفیت کم‌نظیر میوه‌های تولیدی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: انتظار ما این است که میوه مورد نیاز شب عید کل کشور، از مرکبات و سیب با کیفیت این استان خریداری شود تا تفاوت کیفیت برای همگان روشن‌تر شود.رئیس سازمان جهاد کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کشاورزی قراردادی مورد توجه ما بوده چرا که معتقدیم کشاورزی قراردادی هدفمند یک اقدام برد – برد است و کشاورز و کارخانه و تعاونی‌ها و همه و همه برنده هستند.

تاج‌الدینی با بیان اینکه افزایش سطوح زیر کشت و کیفیت محصولات در کشاورزی قراردادی مدنظر ماست، تصریح کرد: کشت کلزا و چغندرقند شروع ورود ما به کشاورزی قراردادی است و اگر چه در این مسیر تجربه نخست این استان است اما فکر همه چیز شده و انتظار ما از اتحادیه تعاونی تولید کشور حمایت جدی و عملی برای تحقق این امر است.

وی تأکید کرد: با حمایت مقامات سازمان مرکزی تعاون روستایی، تلاش تعاون روستایی این استان و پای کار آمدن تعاونی‌های تولید، تحول ملموسی در کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد به جود خواهد آمد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: در تولید محصولات سالم و ارگانیک حرف برای گفتن داریم و انتظار ما حمایت تهران است.

تاج‌الدینی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اشاره کرد: طرح یک کشاورز یک تعاونی در قالب طرح مدیریت مشارکتی کاملا مورد توجه ماست و امیدوارم بتوانیم در این استان آن را شروع کنیم و موفق باشیم.

وی با قدردانی از زحمات مدیر تعاون روستایی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های سازمان جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: تعامل بسیار خوبی با تعاون روستایی داریم تاکنون هر حمایتی لازم بوده از فعالیت‌های این بخش مهم از جهاد کشاورزی داشتیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تولیدات این استان گفت: ظرفیت احداث سردخانه وجود دارد و یکی از خواسته‌های ما احداث سردخانه‌ در برخی مناطق از جمله شهرستان دنا است.

وی همچنین ایجاد بازارچه‌های محصولات مختلف کشاورزی را از نیازها و ضرورت‌های این بخش برشمرد و افزود: آقای ویسی پیگیر هستند و جهاد کشاورزی هم آماده هر همکاری و هماهنگی است.

انتهای پیام/د