پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شب گذشته در خیابان ثبت و اسناد یاسوج، دختری جوان از پلیس تقاضای کمک کرد اما پلیس بی‌اعتنا از کنار او رد می‌شود؛ انتظار این دختر که در محاصره چند جوان بود، برای آمدن پلیس ۱۱۰ بی‌فایده بود؛ این ماجرا از چند منظر قابل نقد است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، پلیس استان کهگیلویه و بویراحمد بدون اغراق از پلیس‌های مقتدر کشور است؛ هماهنگی پلیس و دستگاه قضا در این استان، کهگیلویه و بویراحمدی امن ساخته است و این قابل کتمان نیست.

با این وجود ایراداتی هم به عملکرد پلیس در کهگیلویه و بویراحمد وارد است؛ یکی از این ایرادات مربوط به پلیس ۱۱۰ است.

پلیس ۱۱۰ به گونه‌ای کار کرده که نوش‌داروی بعد از مرگ سهراب لقب گرفته و خودشان هم باور کردند که کارشان این است بعد از پایان هر حادثه و ماجرایی بروند و صورت‌جلسه کنند!

البته بی‌انصافی است اگر با این ضعف، همه خدمات پلیس را نادیده گرفت اما این نقد با هدف اصلاح مطرح می‌شود و قطعا اقتدار بیشتر یک پلیس مردمی در گام اول به نفع خود مردم است.

شب گذشته حوالی ساعت ۲۱ در خیابان ثبت و اسناد و روبروی شورای حل اختلاف، دختری تنها که به ظاهر در محاصره چند جوان بود و گویا از قبل مشاجره‌ای داشتند از همسایه‌ها تقاضا می‌کند که با پلیس تماس بگیرند؛  در همین حین، گشت پلیس وارد منطقه می‌شود و به نظر می‌رسید پلیس ۱۱۰ چقدر سریع به محل آمده است اما این گشت تصادفی از آنجا رد شده بود؛ دختر جوان هر چقدر با صدای بلند از پلیس تقاضای کمک کرد، بی‌فایده بود.

احتمال اینکه پلیس به محل حادثه دیگری اعزام شده باشد وجود دارد اما هرچه باشد پلیس می‌توانست توفقی کوتاه کند و جلوی حادثه بدتری را بگیرد و یا حداقل پلیس دیگری را به این ماموریت اعزام کند اما اینگونه نشد و با تاخیر بسیار زیاد پلیس بعدی آمد که دیگر نمی‌امد بهتر بود…

دختر جوان که گویا گوشی‌اش را از او گرفته بودند،  با دخالت چند جوان دیگر سوار بر خودرویش شد و از محل خارج شد اما آن چند جوان او را تعقیب کردند و…

این اتفاق دقیقا جلوی درب بسیج عشایر رخ داد.

تاخیر پلیس از یک سو و بی‌اعتنایی پلیس به تقاضای دختر جوان با هر تفسیری یک ضعف و یک تقصیر نابخشودنی است که خبرنگار ریواس جنوب عینا شاهد این ماجرا بود.

باید اذعان کرد که پلیس کهگیلویه و بویراحمد در بسیاری از شاخص‌ها موفق عمل کرده است؛ افکار عمومی هنوز به زانو درآوردن اراذل و اوباش شهر و دستگیری آنان را فراموش نکرده است لذا این نقد هرگز نافی خدمات پلیس نخواهد بود.

انتهای پیام/ بنام