پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رییس کمیته امداد دهدشت که مهمان گروه واتساپی خبررسان در فضای مجازی بوده است در پاسخ به ابهامات چند شهروند توضیحاتی داده است که بر ابهامات افزود.

به گزارش ریواس جنوبhttp://www.rivasjonoob.ir، عبدالخالق آرامش دوست که یکی از مدیرانی بود که در این گروه اکثر سوالات پرسیده شده از او انتقادی و بوی تبعیض میداد در پاسخ به این سوال که با شیوع اپیدمی کرونا کلیه ادارات، شرکت ها و نهادهایی چون شهرداری همواره دربشان به روی اقشار و طبقات فرو و تهیدست باز بود، اما این کمیته امداد حضرت امام خمینی بود که درب آن به روی مردم بسته و کارمندان با فراغ بال و آسایش در محیط کار از ترس یا تلقین به ترس تنها تماس های آشنایان را جوابگو بودند در حالیکه بابت تک به تک ساعات کاری به نام خدمات دهی به مردم فقیر در زمانی که به آن نهاد نیاز داشتند، حقوق دریافت می کردند؛ چرا مردم باید شاهد چنین بی انصافی هایی از طرف نهاد انقلابی باشند در حالیکه تمام ادارات دربشان باز بود؟ آیا خون پرسنل کمیته امداد نسبت به سایر ادارات پررنگ تر بود گفته که ما درب ها را بستیم به احترام خود مددجویان و سعی کردیم کرامت آنها را حفظ کنیم و برلی حفظ سلامتی آنها  پروتکل‌های بهداشتی را اجرا کنیم؛ این در حالیست که این مدیر اگر در طول روز یکبار از اتاق خود بیرون بیاید قطعا جمعیت فشرده و بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را خواهد دید.
وی گفته بود که ما از طریق پیامک به مددجوها اعلام کردیم که حضورا تشریف نیاورند و الکترونیکی درخواست بدهند؛ باید این مدیر پاسخ دهد که کدام مددجو و انسان سالخورده ای است که از قادر باشد از طریق پیامک از قواعد یک اداره می تواند مطلع شود؟
وی در توجیهی دیگر نیز تاکید کرد که حدود ده نفر از کارمندان کمیته امداد دهدشت مبتلا به کرونا شدند؛ این مدیر باید به تاریخ بسته شدن درب های اداره خود توجه کند و بداند که با اولین چراغ سبزی که دولت برای سخت گیری های کرونایی نشان داد، این اداره  فرصت را مناسب دید و درب ها را بست و با وجود تغییرات متعدد در ادارات دیگر اما این نهاد انقلابی درب ها را همچنان بسته نگه داشت.
مدیر کمیته امداد دهدشت در مورد ۵ ابهام دیگر نیز توضیحات قانع کننده ای نداد و تنها گفت که باید مراجعه کنند این در حالیست که این شهروندان ادعا کرده بودند که ماه هاست که مراجعه به این اداره داشته اند و جوابی نگرفته اند.

به گزارش ریواس جنوبhttp://www.rivasjonoob.ir، این سوالات به این شکل در آن گفت و گوی مجازی مطرح شده بود:

*سلام.خدایی یه وام استغالی دارم الان مدت٢سال وخورده ای هست ومدارکم کامل وحتی تابلوش رودرست ومغازه هم اجاره وموقعی که کرونااومد،گفتن اعتبارنیست(بهانه همیشگی)و برای بعد از عید و حالا تا الان هیچ خبری نشد.جناب حاج صادق هم درجریانش هست.لطفایه پیگیری برام کن..

* با اینکه کمیته امداد نهادی انقلابی و فراجناحی است اما در قریب به اکثر امورات اداری مردم شاهد تبعیض هستیم که اگر معرف یا پارتی در میان نباشد کار احدالناسی پیش نمی رود.
وام ها به آشناها و به هنگام تبصره تحت پوششی های جدید همواره آن که نسبتی نزدیک با پرسنل کمیته امداد را دارد استخدام می شود. اینها باور عموم مردم است و خود نیک می دانید که یک به یک وجود دارند حضرتعالی در کسوت مدیریت کمیته امداد چه اقدامی در راستای قطع زنجیره این تبعیضات فاحش آن هم در این نهاد انقلابی انجام داده اید؟

* با اینکه آرمان امام خمینی(ره) سیستم گدا پروری نبود اما این روال بر کمیته امداد حاکم شد. آزاردهنده تر رفتار و خلق و خوی پرسنل کمیته امداد خاصه در شهرستان کهگیلویه است که از وقتی که پایه حقوق شان کمتر شد شدیدا خوی تندی دارند. آیا عملکرد رفتاری پرسنل خود را زیر نظر گرفته اید و آیا تاکنون با این رویه برخورد و عکس العملی داشته اید؟

*باسلام جناب آقای آرامش دوست

از سال ۹۸ تاکنون در صف انتظار برای وام خود اشتغالی هستم اما تاکنون و با پیگیریهای بسیار حتی به بانک نیز معرفی نشده ام. تا کی باید در صف انتظار بمانیم و چرا پرسنل شما هیچ پاسخ قانع کننده ای نمی دهند. تمام پاسخ این است که جواب مشخص نیست. این روند تا کی ادامه دارد؟

*کمیته امداد به خانواده یتیم اعلام کرده که به عنوان خرید مسکن ،مسکن خریداری کنند و طرف رفته با هزار بدبختی خونه خریده به امید شما که قول داده بودید مبلغ ۶۰میلیون بهش بلا عوض میدید
بعد از خرید به کمیته امداد مراجعه میکنه ولی با جواب منفی شما و همکاران تون رو به رو شده
و عنوان کردید که فرصت تموم شده و دوباره زمین بخره
دلیل این ناهماهنگی چیست؟

به هر حال باید دید تا چه زمانی این روش که همراه با انتقاد و تبعیض است در کمیته امداد دهدشت ادامه پیدا میکند؟