پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روند افزایش مبتلایان و شیوع کرونا ویروس در استان از ابتدای ورود تا خرداد ماه به نسبت ثابت بود.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان پناه افزود: با گذشت زمان و عادی انگاری و ساده انگار بیماری توسط مردم، میزان رعایت پروتکل ها کاهش و آمار مبتلایان افزایش یافت.

وی اذعان داشت: افزایش گستره شیوع بیماری کرونا منجر به افزایش نیاز به خدمات بیمارستانی و خدمات ویژه شده و می شود.افزایش دو برابری میزان شیوع کرونا در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به میانگین کشوری

وی مشارکت آگاهانه مردم در کنترل بیماری را نقشی اساسی عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه طی ماه های اخیر شاهد افزایش دو برابری میزان شیوع بیماری در استان نسبت به کشور هستیم.

دکتر یزدان پناه خاطر نشان کرد: درصد بروز بیماری در  کشور به ازای هر هزار نفر ۵/۳ مبتلا و در استان به ازای هر هزار نفر۱۲/۴ مبتلا می باشد.

وی اذعان داشت: تا زمانی تجمعات کاهش نیافته و درصد رعایت دستورالعمل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به بیش از ۹۰ درصد نرسد کنترل بیماری سخت خواهد بود.

وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در استان، یادآور شد: میزان رعایت بهداشت فردی و اجتماعی در ادارات و سازمان ها ۹۲ درصد، بیمارستان ها ۹۱درصد، مطب ها۸۸ درصد، نانوایی ها۹۴ درصد، بانک ها حدود ۱۰۰‪  درصد و اماکن و مساجد ۹۱ درصد می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: پاساژها با ۵۴ درصد رعایت پروتکلها، مراکز خدمات بیمه ۵۴ درصد و پایانه های مسافربری درون و برون شهری با ۶۰ و ۶۲ درصد دارای ضعف در رعایت دستور العمل ها هستند.

وی با اشاره به تغییر جهش کرونا ویروس، خاطر نشان کرد: متاسفانه با این جهش میزان سرایت‌پذیری بیماری بیش از پیش افزایش یافته است.

دکتر یزدان پناه همچنین در پایان با اشاره به انتقال بخش اطفال به کلینیک تخصصی یاسوج، یادآور شد: تجهیزات این بخش با اعتباری بالغ بر ۷۰۰‪ میلیون تومان خریداری و در مرحله نصب می باشد و طی هفته آینده راه اندازی می شود.

انتهای پیام/د