پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نیاز روزانه ی مردم به شبکه تلفن و اینترنت چیزی نیست که کسی بتواند از آن چشم پوشی کند.

به گزارش ریواس جنوب در بخش چاروسا دو روستا ی گردش پذیر و یک روستای زیارتی وجود دارد که همچنان از امکانات اولیه بی بهره هستند.
روستای کمر دوغ مرکز ثقل چندین روستا است و دانش آموزان زیادی به این روستا برای تحصیل می آیند ولی همچنان اینترنت در این روستا وصل نمی شود.
در کنار دست این روستا، روستای امامزاده سید محمود(ع) قرار داد که نام و آوازه ی آن استانی و حتی کشوری است و سالانه زائرین بی شماری به این روستا می آیند اما نداشتن شبکه انتن دهی و اینترنت درست و با کیفیت در این روستا نیز مشهود است.
و اما در ابتدای ورود به بخش چاروسا روستای زیبای دیگری به نام الگن که در سال های اخیر به طرق مختلف نام آن در سطح استان و کشور بر سر زبان ها بوده است نیز نه تنها از اینترنت خبری نیست بلکه برای برقراری یک ارتباط تلفنی نیز باید کلی نقطه یابی کرد.
اما برخلاف الگن که از دیگر امکانات مانند آب، برق، گاز و جاده ی مناسب برخوردار است دو روستای دیگر با نداشتن چنین امکاناتی حتی در سطح حداقلی دست و پنجه نرم میکنند.

با توجه به شیوع کرونا و اینکه کلاس های درس برای دانش آموزان و دانشجویان از طریق فضای مجازی برگزار می شود مسوولان مزبوطه باید برای این روستاها چاره اندیشی کنند.