پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آیین کلنگ‌زنی پروژه جمع‌آوری فاضلاب مسکن مهر نجف‌آباد شهر یاسوج با حضور مقامات ارشد دولتی و قضایی برگزار شد تا سلامت ۵۰۰ خانواده ساکن در این مجتمع به خطر نیفتد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، فیص‌الله پاسره در این آیین با بیان اینکه ۷۰ درصد آب مصرفی در هر شهری به فاضلاب تبدیل می‌شود، گفت: دفع بهداشتی فاضلاب و ایجاد شبکه جمع‌آوری فاضلاب اگر از ساخت و ایجاد تخت بیمارستانی مهم‌تر نباشد، کم‌اهمیت‌تر نیست چرا که اینجا نقش پیشگیرانه دارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد افزود: ما در بخش سررود جنوبی یعنی از پل اول بشار به پایین حتی یک سانت هم شبکه فاضلاب نداریم و این پروژه می‌تواند شروع خوبی برای تحقق این مطالبه مهم و عمومی باشد.

استاندار چاره خواست،پاسره چاره اندیشید

وی ادامه داد: دفع فاضلاب مجتمع مسکن مهر نجف‌آباد (سروک) خواسته مردم از استاندار و نماینده آنها در مجلس بود که آنها از ما چاره خواستند و ما هم این پروژه را تعریف و شروع کردیم.

پاسره با بیان اینکه از اکنون به فکر اتمام آن هستیم، تصریح کرد: این پروژه را به چندین تکه تقسیم کردیم و ۷ پیمانکار برای آن گرفتیم تا سرعت انجام آن بسیار بیشتر شود.

به گزارش ریواس جنوب، استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین با تشکر جدی از پاسره و همکارانش گفت: حقیقتا من از یک‌طرف ناراحت این هستم که بحث شبکه جمع‌آوری فاضلاب در این استان دیر شروع شده و از یک طرف هم امروز خوشحالم که شرکت  آب و فاضلاب کار را شروع کرده تا در همه نقاط شهر یاسوج  و در همه شهرهای این استان دارای شبکه دفع فاضلاب باشیم.

حسین کلانتری افزود: تجربه نشان داده هرجا که مدیران کار کنند، به دنبال آن کارهای بیشتری هم پیش می‌آید و مردم هم وقتی این را ببینند قطعا راضی می‌شوند و کمک می‌کنند.

استاندار همچنین طرح آقای پاسره در عقد همزمان قرارداد با ۷ پیمانکار در این پروژه را ابتکار نو و خوبی دانست و توضیح داد: مردم این خواسته را از همه ما و نماینده مردم و دیگر مسئولان داشتند و امروز امیدوارم که خیلی زود این پروژه به نتیجه برسد چرا که بحث فاضلاب و سلامت مردم بسیار مهم است.

استاندار کلنگ را به دست مدیر شهرستان داد

به گزارش ریواس جنوب، در ادامه، آیین کلنگ‌زنی آغاز شد و آقای استاندار در یک اقدام خوب کلنگ را به دست برادر شهیدی داد که خودش مدیر آب و فاضلاب شهر یاسوج است و گفت این شما هستید که در خط مقدم هستید و کار را انجام می‌دهید و خودتان هم باید کلنگ بزنید.

کلانتری بعد از این در یک تعارف حتی فیزیکی، کلنگ را به دست مهدی روشنفکر، نماینده مردم در مجلس داد تا او هم کلنگ بزند اما خودش کلنگی نزد.

اگر چه این اخلاق به یک رویکرد در کارهای استاندار بدل شده و او کمتر کلنگ می‌زند اما از آنجا که حتی به عنوان آخرین نفرات هم کلنگ نمی‌زند، از نگاهی اینگونه تفسیر می‌شود که او می‌خواهد مسئولیت تمام نشدن پروژه‌ها و احیانا برخی کم‌کاری‌ها را مستقیما نپذیرد.

داستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این استان که در طرح این مطالبه مردم نقش زیادی داشتند نیز در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/ک-ب