پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سخنگوی وزارت بهداشت شهر های خطرناک کشور را معرفی کرد تا نام شهرستان بویراحمد در بین این استانهای با وضعیت خطرناک تهدیدی برای سلامتی مردم باشد.

به گزارش ریواس جنوب،کرونا با شمایل های مختلف در کمین است تا تهدیدی جدی برای جان انسان ها باشد اما متاسفانه در شهر یاسوج مرکز استان روز به روز بر تعداد مبتلایان و فوتی ها افزوده می شود تا همچنان خانواده های داغدار عبرتی برای مردم نباشند.

تا عصر امروز ۲۲ مهر ماه یکصدو شصت خانواده داغدار کهگیلویه و بویراحمدی به سوگ عزیزانشان نشستند تا خیز کرونا در استان و شهرستان بویراحمد به صورت خطرناک و تهدید آمیز ی به اوج خود برسد.

روند صعودی ابتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد که از حدود مهر ماه  در وضعیت  ناسالم کرونا قرار دارد، از هفتۀ پایانی شهریور شدت گرفته و شمار بیماران بستری‌شده در بیمارستان‌های این استان افزایش یافته و روند ابتلا در این استان در حال وخیم شدن است .

شرایط برای مسافرت مناسب نیست و هموطنان باید تا اطلاع بعدی از سفر های غیر ضرور به شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج پرهیز کنند.

مسئولان باید با مدیریت صحیح  از تعطیلات و مسافرت های آخر هفته مسافران جلوگیری و از پذیرش مسافر در اماکن تفریحی و اقامتی اجتناب کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت شهرستان‌های آذرشهر، جلفا، عجب‌شیر و مراغه در استان آذربایجان شرقی، شهرستان‌های ارومیه، اوشنویه، بوکان، سلماس، شاهین‌دژ، مهاباد، میاندوآب و نقده از استان آذربایجان غربی، شهرستان‌های اصفهان، خمینی‌شهر، کاشان و نجف آباد از استان اصفهان، شهرستان کرج در استان البرز، دره شهر از استان ایلام، شهرستان‌های تنگستان و دشتی از استان بوشهر، شهرستانهای تهران، دماوند، ری، شمیرانات و ورامین از استان تهران، بروجن و شهرکرد از استان چهارمحال و بختیاری، بیرجند از خراسان جنوبی، سبزوار از خراسان رضوی، شهرستان‌های قم، سمنان، یزد، شهرستان بیجار از کردستان، اسلام‌آباد غرب، جوان‌رود، سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلان‌غرب و هریس از استان کرمانشاه، شهرستان بویراحمد از استان کهگیلویه و بویر احمد، شهرستان خرم‌آباد از استان لرستان، اراک در استان مرکزی،رزن و ملایر از استان همدان را از جمله شهرستان ‌های با بیشترین بروز بیماری در کشور اعلام کرد.