پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از ارجاع ۳۳ مورد پرونده در خصوص قصور پزشکان و کادر درمانی، به کمیسیون پزشکی قانونی استان و صدور ۱۸ رای محکومیت در این خصوص خبر داد.

به گزارش  ریواس جنوب، کامروز امینی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت ماه صفر، اظهار داشت: همکاران ما در ایام شیوع ویروس کرونا تلاش کرده‌اند، که خدمات خود را با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی و در اولویت قرار دادن سلامتی خود و مراجعه‌کنندگان ارائه داده‌اند.

وی افزود: تمام تلاش ما بر این است که آمار دقیق ارائه داده‌شود، چرا که بسیاری از این آمارها می‌تواند مبنای تصمیم‌گیری در سطح کلان و استانی باشد.

امینی خاطرنشان کرد: نحوه جمع‌آوری، دقت و صحت آمارها همواره رصد می‌شود، و این آمار می‌تواند به مسولان جهت برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای کنترل و پیشگیری از آسیب‌ها و حوادث می‌تواند کمک شایانی کند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: پزشکی قانونی در چهار حوزه معاینات بالینی، معاینات اجساد، آزمایش و بررسی و کمیسیون پزشکی به فعالیت می‌پردازد.

وی افزود: در معاینات بالینی که شامل نزاع، حوادث رانندگی و  و حوادث کار می‌شود، در شش ماهه نخست امسال ده هزار و ۳۴۶ مورد مراجعه سرپایی به مراکز پزشکی قانونی در استان مراجعه کرده‌اند، که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۲/۷ دهم درصد کاهش داشته‌ایم.

امینی معاینات انجام شده در حوزه معاینه اجساد را در شش ماهه اول سال جاری ۳۱۸ مورد در کل استان عنوان کرد و افزود: شهرستان بویراحمد بیشترین معاینه جسد و صدور مجوز دفن و شهرستان بهمئی کمترین میزان را در بین مراکز داشته‌اند.

وی تعداد موارد بررسی شده در حوزه آزمایش و بررسی در شش ماهه نخست سال جاری را ۴۵۸ پرونده عنوان کرد و گفت:  از این تعداد ۱۸۹ مورد آزمایش مربوط به سم شناسی، ۷۴ مورد آسیب‌شناسی، ۵ مورد ژنتیک و ۲۲۳ مورد در حوزه بررسی لکه‌های ناشی از صدمات و جراحات بوده‌است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست امسال ۳۳ مورد پرونده در خصوص قصور پزشکان و کادر درمانی  در کمیسیون پزشکی مورد بررسی قرار گرفته اند، که ۱۸ پرونده منجر به صدور رای محکومیت و ۱۵ پرونده رای برائت گرفتند.