پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

تعاونی‌های مسکن در بسیاری از ادارات کهگیلویه و بویراحمد به دکانی برای درآمدزایی و عاملی برای گران‌شدن بی‌حساب زمین‌ها تبدیل شدند؛ موضوعی که داد کارمندان بی‌دفاع دولت در این استان را درآورده است؛ در آخرین مورد تعاونی مسکن تعزیرات حکومتی ۲۰ سال پیش زمینی را به اعضای خود فروخته که حتی راه ارتباطی هم ندارد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، این موضوع بارها از همین پایگاه خبری به گوش مسئولان رسیده و آقای استاندار و حتی دستگاه های نظارتی و قضایی قول ورود به موضوع را دادند.

تعاونی مسکن تعزیرات زمین بدون راه ارتباطی به اعضایش فروخته است/ پاسخ عجیب آقای مدیرعامل!

در تازه‌ترین مورد، رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در نامه‌هایی به ادارات این استان خواستار ارائه اطلاعات شفاف این تعاونی‌ها شد اما عمده این نامه‌ها بدون پاسخ ماندند.

امین الله محمدی، رئیس اتاق تعاون در همین زمینه گفته است متاسفانه تعاونی‌ها در ادارات استان علاوه بر اینکه در گذشته تخلفاتی داشته‌اند که گاهاً تخلفات بزرگ بوده متأسفانه به دنبال ادامه همان رویه سابق هستند.

رئیس اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد به فارس گفت که برای نمونه به موضوع خرید زمین‌هایی به نام تعاونی توسط ادارات دولتی که نگاه کنیم تخلف بارز و آشکار و حق خوری و حق کشی صورت گرفته و حقوق بسیاری از کارمندان در همان ادارات ضایع شده است.

وی ادامه داد: زمین‌هایی را به نام تعاونی در شهر یاسوج و سایر نقاط استان خریداری کردند و برگ سبزی در اختیار کارمند نگون‌بخت قرار ندادند و اکنون پس از سالها خبری از زمین واگذاری به این دسته از کارمندان نیست.

رئیس اتاق تعاون استان گفت: مواردی داشتیم که کارمند فلان اداره بعد از سالها که به زمین تعاونی خود نرسیده از دنیا رفته است و اکنون در صندوقچه همان کارمند تنها یک فیش واریزی دیده می شود به جز این هیچ سند دیگری در دست ندارند سوال اینجاست که زمین به نام تعاونی چه شده و چه کسی مالک آن است؟ آیا نباید نام این کار را تخلف گذاشت و نباید پیگیری شود؟.

وی با بیان اینکه بر حسب وظایف اتاق نظارت بر عملکرد اتحادیه ها و تعاونی ها و رسیدگی به شکایات آنها با هر شخص حقیقی و حقوقی تا مرحله صدور رای لازم الاجرا هستیم ، نامه‌ای به ادارات استان زده و خواستار ارسال اطلاعات تعاونی ها  در این خصوص شده‌ایم اما بسیاری از ادارات استنکاف کرده و جوابی به نامه‌های اتاق تعاون استان ندادند یادآور شد: ضرب الاجلی برای این دسته از ادارات در نظر گرفته‌ایم و در صورتی که همکاری لازم نشود به صورت مصداقی تخلفات آنها را رسانه‌ای کرده و پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

محمدی گفت: با روی کار آمدن دولت جدید و انتخاب مدیران اصلح، انقلابی و دستپاک امیدواری برای پیگیری تخلفات بیش از پیش شده و اتاق تعاون استان نیز بر همین اساس به کمک دستگاه قضایی همچنین با همکاری ادارات دولتی به تخلفات تعاونی های ادارات ورود خواهد کرد.

وی گفت: هدف این است از این پس تمام تعاونی‌ها در مسیر قانونی حرکت کنند و همچنین حقوقی که ضایع شده مورد پی‌گیری قرار گیرد.

در سالیان اخیر، بسیاری از کارمندان  مبالغی واریز کرده‌اند اما هنوز به حق خود نرسیده‌اند.

انتهای پیام/

 

همراه اول