پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

بیانیه نمایندگان فارس در محکومیت اغتشاشات

مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای، نسبت به حوادث اخیر واکنش نشان داد و اغتشاش و آشوبگری را محکوم کرد.

اهدای عضو جوان پاسارگادی به سه بیمار زندگی دوباره بخشید

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: اهدای اعضای جوان ۲۹ ساله اهل شهرستان پاسارگاد که به علت تشنج و ضربه به سر دچار مرگ مغزی شده بود به سه بیمار نیازمند پیوند عضو زندگی دوباره بخشید.

امام جمعه شیراز: دستگاه قضایی با کسانیکه امنیت روانی جامعه را به خطر می اندازند برخورد جدی کند

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: امروز مهمترین مساله در مدیریت فضای امنیت روانی کشور این است که دستگاه‌های مختلف با یکدیگر به شکل هماهنگ عمل کنند. وظیفه دستگاه قضایی این است که با مصادیق محارب برخورد کند چرا که امنیت روانی جامعه به خطر می افتد و این یک مسئله باید جدی گرفته شود.

لزوم سرمایه‌گذاری در صنایع آلومینیوم کشور

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برای تامین مواد اولیه آلومینیوم باید سرمایه گذاری انجام شود تا معادن داخل کشور فعال شده و نیاز به واردات نداشته باشیم.

مردم در بزنگاه‌های حساس وفاداری به نظام را اثبات کرده‌اند

استاندار فارس گفت: مردم قدرشناس این استان همواره در همه صحنه‌ها و به ویژه بزنگاه‌های حساس وفاداری و پشتیبانی خود از انقلاب و این نظام الهی را به اثبات رسانده‌اند.

رئیس مجلس: سرمایه گذاری در حوزه تامین آب، نیاز ضروری کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی مسئله کمبود و نبود منابع آبی را یکی از چالش ها و بحران های کنونی کشور و در عین حال دنیا دانست و بر ضرورت سرمایه گذاری و تدوین برنامه های راهبردی در حوزه تامین منابع آبی در بخش های مختلف صنعت، شرب و کشاورزی تاکید کرد.

تثبیت قیمت کالا و خدمات در فارس تحت رصد و مدیریت بازرسان است

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اظهار کرد: هرچند در نخستین روزهایی که طرح هدفمندسازی و مردمی‌سازی یارانه‌ها اجرا شد شاهد وارد آمدن شوک اقتصادی به بازار و افزایش غیرمنطقی برخی اقلام بودیم اما اکنون ثبات نسبی بر بازار با رصد ناظران و بازرسان حاکم است.

پایان/ مهشید آردی