پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز پنج‌شنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

بانوان فاطمی در شیراز تجمع کردند

بانوان فاطمی، در آستانه میلاد پیامبر اسلام در آستان مقدس احمد بن موسی(ع) در شیراز تجمع و راهپیمایی کردند.

بیست و ششمین یاد روز حافظ

فارسآئین بیست و ششمین یاد روز حافظ شامگاه چهارشنبه (۲۰ مهر ۱۴۰۱) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شیراز برگزار شد.

راهکار حل مسائل کف خیابان‌ها یافت نمی‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: اگر ما در مسائل مختلف با هم اختلاف داریم، راهکار آن را نمی‌توان در کف خیابان‌ها یافت بلکه باید در دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و مجالس و محافل علمی جست و جو کرد.

قاتل فراری در شیراز دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: فردی که ۲ نفر را به قتل رسانده و سه نفر را نیز مجروح کرده بود، در مخفیگاه خود در شیراز دستگیر شد.

آمادگی مجلس برای ارتقای جایگاه معلمان

نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش مجلس بامدیران و روسای آموزش وپرورش فارس بر آمادگی مجلس برای ارتقای جایگاه معلمان تاکبد کردند.

احیای طرح‌های فرهنگی فارس/حافظ نماد ملی و فرهنگی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد که با همکاری استاندار فارس و خیرین این استان، به زودی طرح‌های فرهنگی که بر زمین مانده در دستور اجرا قرار می‌گیرند.

طرح نوسازی شرکت پشم شیشه با برنامه زمانبندی مشخص دنبال شود

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی «شستا» تاکید کرد: طرح نوسازی شرکت پشم شیشه ایران با برنامه زمانبندی مشخص دنبال شود.

بی اعتمادی به آینده شغلی انگیزه دانشجویان را از بین می‌برد

استاندار فارس بی اعتمادی به آینده شغلی را اصلی‌ترین مورد در بی انگیزه بودن دانشجویان دانست و اظهار داشت: متناسب شدن پذیرش دانشجو با نیازهای جامعه امری اساسی و ضروری در نظام آموزشی کشور است.

جریمه ۵۰ میلیارد ریالی برای کشتارگاه مرغ در فارس

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس اعلام کرد که یک کشتارگاه مرغ و یک واحد صنفی فروش کفش در این استان به دلیل گرانفروشی به پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند.

علل و نشانه‌های سرطان پستان

یک پزشک و کارشناس گروه بیماری‌های غیرواگیر دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اهمیت تشخیص زودهنگام سرطان در اثرگذاری اقدامات درمانی و با یادآوری اینکه سرطان پستان از شایع‌ترین سرطان‌ها در جوامع مختلف منجمله ایران است، به تشریح و توضیح پیرامون علل و نشانه‌های سرطان و راهکارهای پیشگیری از ابتلا به آن پرداخت.

کارخانه کاغذ زاگرس از امیدهای اصلی پروژه خودکفایی کاغذ است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تصریح کرد: مجموعه کارخانه کاغذ زاگرس یکی از امیدهای اصلی پروژه خودکفایی کاغذ است و مسئله ما این است که مشکل کاغذ تحریر حل شود.

 

 

پایان/ مهشید آردی