پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز جمعه ۲۲ مهر ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

شهادت ۲ بسیجی در بیرم لارستان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اعلام کرد که دو بسیجی در بیرم لارستان به دست منافقین به شهادت رسیدند.

آغاز احداث بیمارستان محمد رسول‌الله(ص) شیراز

به میمنت روز میلاد مسعود حضرت محمد مصطفی(ص)، عملیات اجرایی احداث بیمارستان ۱۴۰۰ تختخوابی حضرت رسول، با حضور مسئولان در شیراز کلید خورد.

حمایت مجلس از مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری

در بازدید رئیس و اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی از مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) با اشاره به حمایت‌های ویژه مالی و معنوی کمیسیون از این مؤسسه، مطرح شد که این مؤسسه در حوزه تولید علم برگ برنده ایران در سطح کشورهای اسلامی و جهان است و نباید این جایگاه را از دست بدهیم و باید حامی مأموریت‌های محول شده به آن باشیم.

تشکیل پرونده برای قاتلان ۲ شهید امنیت بیرم

رئیس‌کل‌دادگستری فارس با اشاره به شهادت دو مأمور سپاه ‌و بسیج در شهر بیرم‌ فارس از تشکیل پرونده قضایی برای قاتلان این مدافعان امنیت خبر داد.

تدوین دستورالعمل دفاتر تسهیلگری روستایی

معاون استاندار فارس از تدوین دستورالعمل دفاتر تسهیلگری روستایی خبر داد و گفت: این مهم گامی موثر در راستای توسعه پایدار روستاهای جاذب سفر است.

تفکر و سبک اسلامی ایرانی باید از شیراز صادر شود

نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز تاکید کرد: شیراز، شهری است که باید تفکر و سبک زندگی اسلامی و ایرانی با عمق و گستردگی و برتری نسبت به سبک‌های دیگر از اینجا صادر شود.

تاکید وزیر ارشاد بر شتاب‌بخشی به بازسازی کتابخانه ۷۲ ساله شیراز

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز سفر به شیراز از روند عملیات بازسازی کتابخانه شهید آیت الله دستغیب به عنوان کتابخانه قدیمی با قدمت ۷۲ ساله بازدید و بر شتاب‌بخشی این طرح تاکید کرد.

قرارداد ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن نهضت ملی در فارس امضا شد

قرارداد ساخت ۱۵ هزار واحد مسکن در چارچوب گام نخست طرح نهضت ملی جهش مسکن در استان فارس با حضور استاندار و جمعی از مسئولان به امضا رسید.

امام جمعه شیراز از تخت جمشید و نقش رستم بازدید کرد

آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از مجموعه میراث جهانی تخت جمشید و همچنین آثار تاریخی نقش رستم در شهرستان مرودشت بازدید کرد.

شیعه و سنی عاملان شهادت ۲ مدافع امنیت بیرم لارستان را محکوم کردند

برخی شهروندان لاری و مردم شهرهای مختلف جنوب فارس اعم از شیعه و سنی روز جمعه در سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص)، پیمان وحدت و همدلی را تجدید و اقدام عاملان شهادت ۲ تن از مدافعان امنیت در بخش بیرم لارستان را یکصدا محکوم کردند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب: فصل گفت وگوی ادیان فرا رسیده است

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به تلاش‌های دهه‌های اخیر در راستای حفظ وحدت بین ۲ مذهب شیعه و سنی گفت: امروز باید از فصل گفت وگوی ادیان سخن گفت.

پیوند با مراجع دانش بنیان برای جلوگیری از خام فروشی

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) تاکید کرد: پیوند با مراجع دانش بنیان برای بهبود تولید و جلوگیری از خام فروشی در دستور کار قرار گیرد.

 

 

پایان/ مهشید آردی