پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس آتش‌نشانی شهرداری شیراز با اعلام آغاز پویش پیشگیری از مرگ خاموش در شیراز، گفت: رعایت اصول ایمنی بسیار ساده به راحتی از بروز حوادثی تلخ و ناگوار پیشگیری می‌کند.

 رئیس آتش‌نشانی شهرداری شیراز گفت: هر ساله با آغاز فصل سرما، گاز منوکسیدکربن، این قاتل پنهان، سبب مسمویت تعداد قابل توجهی از هم وطنان و مرگ خاموش برخی از آنان می شود، این در حالی است که رعایت اصول ایمنی بسیار ساده و توجه به کوچکترین نکات ایمنی به راحتی از بروز حوادثی تلخ و ناگوار پیشگیری خواهد کرد.

محمدهادی قانع با اشاره به راه اندازی پویش پیشگیری از مرگ خاموش توسط سازمان آتش نشانی شیراز، گفت: این پویش با آغاز فصل سرما و از آبان ماه ۱۴۰۱ آغاز و تا پایان فروردین ۱۴۰۲ با هدف افزایش آگاهی و هوشیاری مردم و کاهش صدمات ناشی از مسمومیت با منوکسیدکربن از طریق آموزش گسترده شهروندان در همه سنین و بازدیدهای مسمتر پیشگیرانه، ادامه خواهد داشت.

وی افزود: پیشگیری از مسمومیت گاز مونوکسید با افزایش آگاهی شهروندان و بررسی های کارشناسانه لوازم گاز سوز و دودکش ها، اقدامی مهم و قابل توجه در این پویش به شمار می رود.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از بسیج همه امکانات این سازمان در برگزاری پویش پیشگیری از مرگ خاموش خبر داد و گفت: پویش آموزش‌ و اطلاع رسانی با هدف کاهش حوادث ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن با همت کارشناسان آموزش، ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی شیراز و  ارائه برنامه های گسترده آموزش عمومی با موضوع خطرات گاز منوکسیدکربن و بیان هشدارها و توصیه های ایمنی با استفاده از تمامی ظرفیت های سازمان و رسانه ها برگزار می شود.

در این پویش در خصوص اختصاص برنامه های آموزشی، ویژه دانش آموزان، خانواده ها و عموم شهروندان و چگونگی تاثیر گذاری مطلوب، برنامه ریزی شده است.

آتش پاد قانع یادآور شد: علاوه بر برنامه های آموزشی، بازدیدهای ایمنی از وضعیت دودکش ها و وسایل گرمایشی در محل های اعلام شده توسط شهروندان در طرح بازدید رایگان از دودکش ها، از دیگر اقدامات سازمان آتش نشانی شیراز در پویش پیشگیری از مرگ خاموش عنوان شده است.

قانع آموزش و هشدارهای مستمر را در کاهش حوادث موثر دانست و افزود: تجربه چندین ساله سازمان آتش نشانی شیراز در ارائه آموزش های ایمنی و پیشگیرانه فصل سرما اثر مستقیم و سریع آموزش ها  بر کاهش حوادث را ثابت کرده است، بنابراین توسعه برنامه های متنوع آموزش ایمنی، ضرورتی انکارناپذیر است و برگزاری پویش های آموزش و اطلاع رسانی در کاهش مسمومیت و مرگ ناشی از مونوکسید کربن با مشارکت  شهروندان فهیم شیرازی تاثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام/ زینب شهریاری (منبع اصلی)