پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز دوشنبه ٢٩ اسفند ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

قتل پدر توسط پسرمعتاد در مرودشت

جانشین فرمانده انتظامی مرودشت، کشته شدن مردی به دست پسر معتادش در این شهرستان را تائید کرد.

دستگیری عامل تیراندازی به سمت یگان امداد شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: یکی از اراذل و اوباش سابقه‌دار که به سمت ماموران یگان امداد شیراز تیراندازی کرده بود، دستگیر شد.

بی‌احتیاطی‌هایی که نوروز را غم بار می‌کند

با پایان سال مردم ایران بر اساس آداب و رسوم کهن خود، سفر و دید و بازدید را دنبال می‌کنند و تلاششان این است که سال جدید را با انرژی تازه‌ و شادی آغاز کنند اما گاهی بی‌احتیاطی‌ها در رانندگی مسیر را به سمت غم و اندوه و از دست دادن عزیزانی می‌برد که نوروز را به کام همگان تلخ می‌کند.

تعطیلی پنجشنبه‌های ادارات فارس لغو شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: تعطیلی روزهای پنجشنبه ادارات این استان که تا پایان امسال ادامه داشت، در سال ۱۴۰۲ لغو شد.

دستیار مردمی‌سازی استاندار فارس منصوب شد

دکتر محمد هادی ایمانیه استاندار فارس‌در حکمی مهدی ترکی را به عنوان دستیار استاندار در امر مردمی‌سازی دولت را منصوب کرد.

انجام ۳۴۱۸ ماموریت اورژانسی در فارس/ثبت ۹ کشته حوادث رانندگی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی روزهای ۲۵ تا ۲۸ اسفند، امدادگران اورژانس فارس در ۳۴۱۸ ماموریت امدادی مشارکت داشته‌اند.

شهردار: شیراز آماده استقبال از مهمانان نوروزی است

شهردار شیراز گفت: شهرداری شیراز با توجه به اقدام ها و برنامه ریزی‌هایی که از ماه‌ها پیش برای استقبال شایسته از مسافران و مهمانان نوروزی و ارایه خدمات مطلوب و شایسته به آنان داشته، امروز برای تحقق این مهم در بالاترین میزان آمادگی قرار دارد.

ایجاد کمپ‌های مطالعاتی دانش‌آموزی در شیراز

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: ۵۰ کمپ مطالعاتی دانش‌آموزی ویژه ایام نوروز ۱۴۰۲ در شیراز ایجاد شده است.

هشدار هواشناسی فارس به کشاورزان

مدیرکل هواشناسی فارس به خطر سرمازدگی محصول های کشاورزی هشدار داد و گفت که در روزهای آینده با وزش باد شدید و نفوذ توده هوای سرد، پس از عبور سامانه بارشی با کاهش نسبی دما از پنج تا هشت درجه در استان مواجه خواهیم بود.

دستاوردهای فارس در سال «دانش‌بنیان»

در سالی که به نام«تولید،دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»نامگذاری شد،نگاه علمی به اکوسیستم فناوری نقش مهمی در تزریق علم و دانش به بدنه جامعه برای حل مشکلات داشت و حالا با پایان یافتن سال،معیار سنجش توفیق در این حوزه و رهاورد دانش‌بنیان‌ها برای رونق اقتصاد به یکی ازدغدغه‌های فعالان این عرصه تبدیل شده است.

«هشتی کَمارَج» در سراشیبی نابودی

شاید بتوان یکی از دلایل کم مهری به برخی از بناهای تاریخی در استان فارس را گستردگی و پراکندگی بناهای تاریخی استان فارس دانست، به همین دلیل نیز سرعت تخریب و فرسایش برخی از آن‌ها، دل‌نگرانی‌ها را در این زمینه به وجود آورده است.

 

 

پایان/ مهشید آردی