پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز دوشنبه ۲ مردادماه ۱۴۰۲ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

همنوایی بچه‌های شیراز با قاسم بن حسن (ع)، شیرین‌تر از عسل

یک هزار دانش‌آموز شیرازی همزمان با روز قاسم بن حسن (ع) در عزای نوجوان دشت کربلا سوگواری کردند، نوحه و سرود خواندند و نشان دادند شیراز نسل امروز هم حرم سوم اهل بیت(ع) است.

ترافیک؛ چالش جدی شیراز

ترافیک که از یک دهه قبل، به عنوان یکی از مشکلات جدی شیراز مطرح بود، طی ماه‌های اخیر، به بحرانی جدی برای این کلانشهر و شهروندانش تبدیل شده و همچنان در حال گسترش است؛ چالشی جدی که طی روزهای اخیر، تردد در ورودی اصلی شیراز، از مسیر دروازه قرآن را هم دچار مشکل کرد.

کاهش ساعت کار ادارات فارس تا پایان هفته

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس از کاهش ساعت کار ادارت استان در پی افزایش دمای هوا خبر داد.

اجرای پروژه زیرساختی ضروری‌است؛ شهروندان صبور باشند

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز در خصوص ترافیک بسیار سنگین ناشی از اجرای طرح‌های عمرانی در نقاط مختلف شیراز، اجرای پروژه‌های زیرساختی را یک ضرورت و نیاز دانست و از شهروندان درخواست کرد که در برابر مشکل موقت ترافیک صبور باشند!

برای پیشگیری از تکرار جرائم نیازمند هم‌افزایی هستیم

دادستان مرکز فارس تاکید کرد که برای اصلاح مجرمان و پیشگیری از تکرار و عود جرائم نیازمند هم‌افزایی جمعی و همراهی همه بخش‌های دولتی و نهادها و تشکل‌های غیردولتی هستیم.

ارتقاء پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم فارس به پردیس

رئیس جهاددانشگاهی فارس گفت: پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی شعبه فارس در آینده نزدیک به پردیس ارتقاء خواهد یافت.

جریمه ۳۰ میلیارد تومانی تولیدی متخلف مرغ در فارس

مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس از اعمال جریمه ۳۰۰ میلیارد ریالی برای یک واحد تولیدی مرغ در این استان خبر داد.

فرش قرمز دولت برای ورود سرمایه‌گذاران به منطقه ویژه اقتصادی لامرد

دولت سیزدهم از ابتدای فعالیت تاکنون همواره چتر حمایتی خود را با توسعه زیرساخت‌ها و رفع موانع پیش روی تولید، از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی گسترانده است؛ یکی از این زیرساخت‌ها، منطقه ویژه اقتصادی لامرد بشمار می‌آید که هم اکنون فرش قرمز برای استقبال از سرمایه‌گذاران در این منطقه پهن شده است.

حضور فارس در بازارهای بین‌المللی گل با راه‌اندازی بارانداز گل‌های تزیینی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن راه اندازی اولین بارانداز گل‌های تزیینی شاخه‌ای در این استان، گفت: این کار به ایجاد زیر ساخت های فنی و ورود فارس به بازارهای ملی و بین‌المللی کمک خواهد کرد.

حل مشکل مدیریت دوگانه در شهر صدرا شیراز با درایت و دوراندیشی دولت سیزدهم

وجود مدیریت دوگانه طی سه دهه گذشته به خصوص با رشد جمعیت شهر جدید صدرا در ۱۵ سال اخیر همواره موجب بروز مشکلاتی برای ساکنان تنها شهر جدید فارس شده که بالاخره گره این مشکل در دولت سیزدهم و با تدبیر استاندار فارس باز شد.

 

 

پایان/ مهشید آردی