پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره کار شهرستان کهگیلویه با انتقاد از گزارشات غیرواقعی مدیران استانی بانک‌ها، گفت: در بحث تسهیلات آنچه آقایان در یاسوج می‌گویند با آنچه در عمل اتفاق می‌افتد، تفاوت زیادی دارد و بی‌عدالتی و آمارهای خلاف واقع در حوزه تسهیلات اشتغالی آزاردهنده است؛ کریمی گفت: این‌ها به گونه‌ای عمل می‌کنند که گویا برخی شهرستان‌ها از بقیه شهرستان‌تر هستند!!

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، فرماندار کهگیلویه در نخستین شورای اداری این شهرستان وعده داده بود که پشت مدیرانش در شهرستان می‌ماند و از آنها انتظار دارد بدون ترس از عزل و برکناری، حق مردم را فریاد بزنند.

حالا حدود یکماه بعد از این اظهارات، مدیر کار شهرستان کهگیلویه در انتقاداتی صریح در شورای اشتغال گفته است برای پرداخت تسهیلات در استان جلسه می‌گیرند و می‌گویند همه چیز گل و بلبل است اما وقتی به شهرستان‌ها می‌رسد کار خاصی نمی‌شود و یا برخی شهرستان‌ها، شهرستان‌تر هستند!؟

وی مشکلات بانکی، طولانی شدن مدت زمان صدور مجوز‌ها و پرداخت، دوگانگی برخورد بانک‌ها در سطح استان و شهرستان را از جمله مشکلات عمده در زمینه اشتغال عنوان و تصریح کرد: برخی پرونده‌ها سال گذشته تکمیل و به بانک معرفی شده‌اند اما هنوز پرداخت نشده‌اند.

 

وی بیان کرد: ما به واسطه همین مردم مسئول شدیم و تمام سعی ما باید بر کاهش رنج و آلام مردم باشد، اما بعضی رفتارهای ما سبب افزایش مشکلات مردم می‌شود.

کریمی در جلسه کمیته اشتغال این شهرستان، تعهدات اشتغال شهرستان در سال جاری را ۱۹۰۰ نفر عنوان و اظهار کرد: از این مجموع تاکنون ۱۴۲۵ نفر در سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی و موسسات ثبت شد که بیشترین ثبت مربوط به کمیته امداد بوده است.

رئیس اداره کار کهگیلویه افزود: تعهدات اشتغال سال گذشته ۲۷۰۰ نفر بود که ۲۲۱۰ نفر آن ثبت شد.

او انتقاد دیگری نیز به شورای شهر و شهرداری داشت و گفت: از روزی که آمدیم یک درخواست از شورا و شهرداری داشتیم و تاکنون چهار سرپرست عوض کردند و این‌قدر بحث‌های شورا زیاد است که بیکار نمی‌شوند، و امیدواریم این خواسته ما( ایستگاه کارگری) را به جایی برسانند.

هرچند بخشی از انتقاد مدیر کار به منطقه‌گرایی برخی مدیران بانکی برمی‌گردد اما آنچه مهم است، دفاع فرماندار کهگیلویه از چنین مدیرانی است که بدون واهمه واقعیت‌های حوزه کاری را در دفاع از مردم مطرح می‌کنند.

واقعیت آن است که در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال‌زا و نظارت بر آنها برای ایجاد شغل واقعی عملکرد بسیار ضعیفی در استان داریم.

انتهای پیام/ بنام