پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

باز هم استخدام فله‌ای، باز هم سکوت متولیان و باز هم وعده پیگیری

هنوز برای رسانه‌ها و مردم مشخص نشده که استخدامات و به‌کارکیری نیرو در شرکت برق، شرکت گاز و دیگر ادارات چه سرانجامی داشته و چه برخوردی با مدیران متخلف شده، لیست جدیدی از استخدام بدون آزمون نیرو در محیط زیست منتشر شده است.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، رویکرد مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد، رویکردی غیرشفاف، بدون پاسخگویی به رسانه‌هاست و متاسفانه هرگاه هم که خبرنگاران از منابع مختلف، از فساد یا تخلفی در ادارات آگاه می‌شوند، با درب های بسته اتاق مدیران و تلفن‌های بی‌جواب آنها مواجه می‌شوند تا در این بستر ناسالم یا شایعات غیرواقعی رونق بگیرند یا مدیران متخلف خود را ملزم به پاسخگویی ندانند.

در کهگیلویه و بویراحمد، استخدامات قله‌ای همواره تیتر رسانه‌ها بود و هر جا که خبرهای منتشر شده یک «واو» کم و زیاد داشت یا خبرنگار در لیست منتشر شده یک اسم کوچک را اشتباه نوشته بود بلافاصله مدیر مربوطه از او به جرم نشر اکاذیب شکایت می‌کند و درست است که اگر نبود درایت قضات دادگاه و دفاع از حق، رسانه‌ها هر روز محکوم می‌شدند اما هر چه باشد وقت خبرنگاران دلسوز و مطالبه‌گر، در راهروهای دادگاه ها می‌گذرد.

سازمان بازرسی هم که ماهیت کارهایش محرمانه است، هیچ‌گاه برای رسانه‌ها معلوم نشده این همه وعده‌های پیگیری‌اش چه شده و چه نتیجه‌ای داده است.

سوال اساسی این است حالا که پرچم مدیران دولتی در شکایت از رسانه‌ها بالاست، کی و کجا با مدیران متخلف برخورد می‌شود؟و چه برخوردی در این ۴۰ سال و تاکنون شده است؟

از سوی دیگر عمده تخلفات و شائبه‌های مطرح شده در حوزه استخدامات قله‌ای سفارشی مربوط به مدیران نورچشمی نماینده مردم شریف بویراحمد است که دست کم آقای روشنفکر برای آبروی خودش هم که شده باید به این روند پایان دهد و به رسانه‌ها توضیحات شفاف و واقعی دهد.

ریواس جنوب هرگز مخالف استخدام جوانان این دیار و یا اخراج نیروهایی که به هر شکل استخدام شدند نیست اما معتقد است این استخدامات اولا باید در فضای رقابتی باشند دوما بدون اخراج نیروهای استخدام شده، با مدیران متخلف برخورد کنند نه جوانی که با هزاران آرزو سر کار رفته است؛ حتی اگر آن جوان برادر معاون فرماندار یا برادر خود نماینده مجلس هم باشد او هم حق اشتغال و استخدام دارد.

به تازگی لیست استخدام یواشکی ۵ نفر دیگر در اداره‌کل محیط‌زیست منتشر شده تا باز هم چرخه استخدام فله‌ای، باز هم سکوت مدیر‌ دستگاه و مدیران ارشد و نماینده مرتبط و باز هم وعده‌های تکراری «پیگیری می‌کنیم» تکرار شود.

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون یا خودش با مدیرانی که منصوب کرده هماهنگ است یا مدیرانش به اسم او با ابرویش بازی کردند که در هر صورت مهدی روشنفکر باید به رسانه‌ها و موکلینش پاسخگو باشد.

انتهای پیام/بنام