پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با تکمیل طرح‌های بر زمین مانده حوزه آب، کهگیلویه آباد می‌شود/ قفل «آبریز» و‌ کمر بیکاری با هم باید بشکنند

سید علی محمد بزرگواری در جمع باشکوه هوادارانش گفت: برخی‌ها در گوشه و کنار از من می‌پرسند که طرح و برنامه شما برای کهگیلویه بزرگ چیست، من می‌خواهم به همه دلسوزان این دیار ثابت کنم بدون هیچ طرح جدیدی و فقط با تکمیل طرح‌های بر زمین مانده حوزه آب، می‌توانم چهره این منطقه را به لحاظ توسعه تغییر دهم.

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سید علی‌محمد بزرگواری در همایش ایل نویی در دهدشت اظهار کرد: در مدتی که نماینده مردم در مجلس بودم، طرح‌هایی را به ویژه در حوزه آبی پیشنهاد دادم، پیگیری کردم، مجوزات مقدماتی گرفته شد و برخی از آنها به نتیجه رسیدند و بسیاری از آنها هم نیمه‌کاره رها شدند که اگر همین طرح‌ها به نتیجه برسند، کهگیلویه بزرگ تکانی جدی می‌خورد و به هیچ طرح جدیدی در این حوزه نیاز نداریم.

بزرگواری افزود: در حوزه سدها، دو سد ایلی آباد در بهمئی و کوهبرد در دهدشت در آن دوره شروع شدند و اکنون به نتیجه رسیدند، آب‌رسانی به اراضی شمس‌آباد، و اراضی آبلش لنده به نتیجه رسید سد بالیاب و سرپری و سیاه شیر، تعطیل شدند، سد آبریز با وجودی که اقدامات اولیه و‌مجوزها به خوبی پیگیری شد اما قفل شد، طرح آب‌رسانی به به اراضی دهدشت غربی، سوق و چنگلوا و دهدشت با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آن زمان اما هنوز به نتیجه نرسید، سهم شهرستان بهمیی از سد کوثر به نتیجه نرسید، آب‌رسانی به اراضی دشت‌بن به نتیجه نرسید، پمپاژ رودسمه و ده‌ها طرح دیگر را در دوران نمایندگی شروع کردیم که طبیعی است با یک دوره و دو دوره همه این طرح‌ها به نتیجه نمی‌رسند و اگر این دوره نماینده مردم شوم و همین طرح‌ها را به نتیجه برسانم، مردم مزه شیرین عدالت آبی را می‌کشند و اراضی مستعد کهگیلویه بزرگ سیراب می‌شوند.

بزرگواری، وعده شکستن قفلِ سد آبریز را داد و گفت: اگر ۳۶ هزار هکتار از اراضی مستعد زیر سد آبریز، ده‌ها هزار هکتار از اراضی دهدشت غربی، دیشموک، چرام، بهمیی و… آبیاری شوند نه تنها زنان و دختران ما برای گوجه‌چینی به بهبهان و دیگر شهرستان‌ها نمی‌روند، بلکه بقیه برای کار به منطقه ما می‌آیند‌.

وی با بیان اینکه پایه و محور توسعه کهگیلویه بزرگ، کشاورزی و دامداری است، تصریح کرد: اگر آب را به زمین‌هایمان برسانیم، کمر بیکاری خواهد شکست و آب زیربنای توسعه دیار ماست و نباید دنبال چیز دیگری بگردیم؛ حتی اگر بخواهیم روی صنعت و گردشگری یا هر محور دیگری از توسعه تمرکز کنیم، باز هم باید سهم مردم این استان و این حوزه انتخابیه را از آب‌های خروشانی که خودمان تولید می‌کنیم، بگیریم.

بزرگواری گفت: در دولت‌های مختلف و از بالا تا پایین نه تنها عدالت آبی را در حق مردم ما رعایت نکردند بلکه ظلم کردن بر کهگیلویه مظلوم و آب را از کنار زمین‌ها و‌کام‌های تشنه ما در میان دو رودخانه بزرگ،  بردند و به بقیه دادند که البته ما بخیل نیستیم، به ما بدهند به آنها هم بدهند.

بزرگواری تصریح کرد: هیچ حنجره و فریادی را رساتر از خودم برای مطالبه و به نتیجه رساندن حق و حقوق مردم کهگیلویه بزرگ سراغ ندارم و همان‌گونه که که در دوران نمایندگی‌ام به پشتوانه مردم ۲۵ میلیون متر مکعب فقط از سد کوثر برای حوزه انتخابیه‌ام گرفتم در این دوره نیز به پشتوانه آرای مردم، از دولت تا بیت رهبری فریاد می‌زنم و سهم آب کهگیلویه، لنده، بهمئی و چرام را با اقتدار و به کمک همه دلسوزان این دیار می‌گیرم.

وی گفت: این‌ها فقط در بحث آب کشاورزی است در آب شرب، صنعت، برق و گاز و دیگر حوزه در هر شهرستانی که پا بگذاریم، ده‌ها کار بزرگ و عام المنفعه انجام شده که اگر همین‌ها به نتیجه برسند، به هیچ طرح و برنامه جدیدی نیاز نداریم.

بزرگواری همچنین گفت: جایی گفتم که اگر وضعیت پروژه‌های بزرگی چون آب‌رسانی به اراضی دهدشت غربی را به همان شکل سابق نگه‌داشتند تا خودم برگردم، بزرگترین خدمت آنها به مردم بود اما متاسفانه در برخی پروژه‌ها نه تنها بعد از ما کاری نشد بلکه همان لوله‌ها و تاسیساتی که خریداری شد هم به سرقت رفتند یا آنها را برای سایر پروژه‌ها در استان‌های دیگر بردند و آقایان حتی یک نگهبان روی این پروژه‌ها نگذاشتند.

این نامزد انتخابات کهگیلویه بزرگ ادامه داد: البته این حرف‌ها به معنای نادیده گرفتن خدمات عزیزان بعد از بنده نیست و هر کس قدمی برای مردم بردارد، ارزشمند است.

انتهای پیام/