پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

کهگیلویه و بویراحمد/
ورود جدی معاونت عمرانی به رفع نقاط حادثه‌خیز محور تنگ‌پیرزال

ریواس جنوب/ علی‌محمد روستا، مرد میدانی این روزهای حوزه عمران در بازدید از محل حادثه دلخراشی رانندگی مادر جوان دهدشتی در جاده تنگ‌پیرزال چرام، برای رفع این نقطه حادثه‌خیز دستورات راهگشایی صادر کرد.

به گزارش ریواس جنوب از چرام، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید از اقدامات کوتاه مدت و بلندمدت برای کاهش حوادث در جاده مرگبار تنگ‌پیرزال خبر داد و اظهار کرد: در گام نخست، اداره‌کل راهداری نسبت به نصب علایم هشداردهنده بیشتر اقدام خواهد کرد تا رانندگان بدانند که در این محور با توجه به شرایط خاص توپوگرافی کوهستانی آن، محدودیت جدی سرعت وجود دارد.

روستا، ترمیم گاردریل و حفاظ پل در این منطقه را اقدام کوتاه مدت دیگر در این نقطه حادثه‌خیز برشمرد و افزود: برای رفع این نقطه حادثه‌خیز، اقدامات بلندمدتی چون حذف کامل این پل و اجرای واریانت با برگزاری مناقصه در دستور کار است که به زودی ازسوی راهداری آغاز خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش، بی‌توجهی به مشکلات امنیتی جاده باغچه‌سادات در حد فاصل تنگ پیرزال را منصفانه ندانست و تصریح کرد: نه تنها کار در این نقطه رها نشده بلکه راهداری برای بهبود کیفیت این جاده پای کار است و تاکنون اقدامات زیادی از جمله خط‌کشی معبر برای بهبود دید در شب، بهسازی، ترمیم قرنیز پل، نصب گاردریل، بیس پلیت در سه نوبت و تابلوهای محدودیت سرعت و همچنین مکاتبه برای تامین اعتبار از راهداری کشور انجام شده اما همه ما شرایط خاص این منطقه و شیب‌های تند آن را می‌دانیم و قطعا بدون رعایت رانندگان به ویژه در بحث سرعت مجاز، تصادفات و‌خوادث در چنین مسیرهایی اجتناب‌ناپذیر است.

وی به اصلاحات دیربازده در این معبر اشاره کرد و گفت:با پیگیری‌های استاندار نامه ای در تاریخ پانزدهم بهمن ماه سال گذشته به حوزه دفتر نگهداری علائم، تجهیزات وتوسعه ایمنی سازمان حمل و نقل و راهداری کشور جهت تأمین اعتبار و صدور مجوز برگزاری مناقصه ارسال شد.


معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با حضور مهندسین مشاور طرح، معاونین ومهندس عالی پروژه جلسه ای تشکیل و تمام طرح های پیشنهادی پایش شدند و نهایتاً با تصویب تغییر واریانت این مقطعه حادثه خیز به تأیید اعضا رسید و عملا پل های موجود از معبر حذف شدند.

وی با بیان اینکه به علت حساسیت موضوع نقطه حادثه خیز جزء طرح های پیشنهادی سفر ریاست جمهور به استان قرار گرفت، گفت: برآورد اولیه برای رفع این نقطه حادثه خیز بالغ بر ۶میلیارد تومان است که جهت برگزاری مناقصه واخذ پیمانکار آماده و تحویل اداره پیمان ورسیدگی قرار گرفت.

معاون استاندار با بیان اینکه اقدامات فوق به همراه نقشه و پروفیل‌های طولی وعرضی و رعایت ضریب ایمنی بالا در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: مسئولان در جاده‌هایی که دارای نقطه مستعد حادثه است با حساسیت ورود و تا نهایی شدن واخذ پیمانکار از طریق راهداری اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

انتهای پیام