پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

آیا فرمانده ارشد سپاه، نگران تامین امنیت کنگره شهدای استان است؟

ریواس جنوب/ رویارویی مستقیم ایران با اسرائیل، تشدید تحرکات گروه‌های تروریستی در مرز پاکستان، فعالیت داعش و ده‌ها نگرانی امنیتی دیگر موجب شده که این روزها در تجمعات، موضوع امنیت، دغدغه مهم مسئولان و شرکت‌کنندگان در تجمعات باشد.

در استان کهگیلویه و بویراحمد و در تابستان پیش‌رو قرار است کنگره بزرگ شهدای این استان برگزار شود که بدون شک برقراری امنیت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اخیرا، فرمانده ارشد سپاه در استان کهگیلویه و بویراحمد در اطهارنظری کم‌سابقه به موضوع تامین امنیت کنگره شهدا در این استان ورود کرد و در یک سخنرانی عمومی با بیان اینکه این کنگره فقط متعلق به سپاه نیست، گفت که هر کاری برای امنیت این رویداد مهم لازم است باید انجام شود.

سردار حمید خرمدل با بیان اینکه امنیت کنگره را باید جدی گرفت، اظهار کرد: امنیت را نباید دست و کم گرفت و باید با حساسیت زیاد امنیت تجمعات، یادواره‌ها و… را برعهده گرفت. هر چه مربوط به امنیت کنگره و همایش‌ها است را باید با دقت مورد بررسی قرار داد. این همه هزینه می‌شود نباید خدای نکرده با یک حرکت جزئی امنیت آن زیر سئوال برود و استان در سطح کشور بدنام شود.

این اظهارنظر فرمانده ارشد سپاه را در کنار ناامنی‌های منطقه و افزایش ترورها و اقدامات تروریستی و انتحاری که بگذاریم، این سوال مطرح می‌شود که آیا نگرانی سردار  خرمدل از امنیت کنگره شهدا، صرفا یک هشدار احتیاطی بوده یا یک نگرانی جدی از برهم‌خوردن امنیت مردم و شرکت‌کنندگان در این کنگره بوده است؟


سوال دیگری که مطرح است این بوده که به طور کلی امنیت این‌گونه مراسمات مذهبی و دیگر تجمعات با کدام نهاد است و چه کسی و چه نهادی در این زمینه پاسخگوست؟

حال فارغ از اینکه مقصود فرمانده سپاه استان از مطرح کردن امنیت کنگره شهدا، آن هم چند ماه قبل از برگزاری آن چه بوده اما هر چه باشد دست کم، مسئولان امنیتی استان باید بیش از پیش این موضوع را جدی بگیرند و تدابیری که لازم است انجام دهند تا این کنگره بدون هیچ مشکلی برگزار شود.

انتهای پیام/بنام