پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

گزارش فساد/ مدیر پرحاشیه کهگیلویه و بویراحمدی همچنان بر اریکه قدرت/ اشتهای سیری‌ناپذیر فساد در یک صندوق پر از پول

در استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیری زندگی می‌کند که نافش را با حاشیه و تخلف بریده‌اند؛ اگر نگوییم فساد، قطعا او مدیری متخلف و غارتگر بیت‌المال بوده است.

این مدیر ابتدا موضوع دوشغله بودنش هم در اتاق تعاون و هم در یک صندوق پرپول اقتصادی مرتبط با بخش کشاورزی در یکی از شهرستانهای استان، حاشیه‌ساز شد؛ از آنجا که این صندوق‌‌ها زیر نظر قانون تجارت اداره می‌شوند و حدود نیمی از آن (۴۹) آنها سهام دولت است، با وجود سهامی خاص بودن اما باز هم بحث دو‌شغله بودن در آنها مطرح است و یک مدیر همزمان نمی‌تواند در دو نهاد، حقوق بگیرد.

اما این مدیر نورچشمی در سایه حمایت‌هایی که می‌شود توانسته است هنرمندانه، خود را به دو نیم تقسیم کند و نیمی از آن از صبح تا ساعت ۱۴ در یک نهاد حقوق بگیرد و نصف دیگرش در همین زمان و در نهاد دیگری حقوق و مزایا بگیرد.

او ابتدا در صندوق یکی از شهرستان‌ها مدیرعامل بود و گویا به دلیل همین تخلفاتش، ارتقا گرفت و مدیرعامل همین صندوق در کل استان شد.

اما همه حواشی این مدیر دردانه فقط بحث دو‌حقوق همزمان از دو نهاد نبود بلکه حتی عضویت این فرد در اتاق تعاون و این صندوق حمایتی نیز حاشیه‌ساز شد چرا که بر اساس نامه رسمی یکی از دستگاه‌های مرتبط دولتی، او عملا دارای هیچ تعاونی واقعی نبود و تعاونی و اتحادیه‌های او کاملا صوری بودند.

طبق مستندات رسیده به ریواس جنوب، این مدیر که لباس سفید می‌پوشد و یقه‌اش با دکمه‌ای محکم گلویش را می‌فشارد، بر اساس زد و بند، خودش و نزدیکانش را صاحب چند تعاونی و اتحادیه مهم اما صوری و کاغذی می‌کند و در طول این همه سال، حتی یک ریال بیمه یا مالیات یا ادوات کشاورزی یا هر سند دیگری که نشان دهد این اتحادیه‌ها صوری نبودند، پرداختی نداشته است.

بر اساس قانون، فردی که عضو هیچ تعاونی و مدیرعامل هیچ تعاونی نیست، قطعا نمی‌تواند مدیر این تشکیلات شود اما این فرد نه تنها مدیر شد بلکه دوشغله هم شد.

این آقای خاص به همین هم بسنده نکرده و همین اتحادیه‌ حرف و حدیث‌دار را عضو هیئت مدیره هم کرده تا با خیالی آسوده ببرند و بدوزند!
او ادعای انقلابی‌گری و تشرع دارد و در جریان موسوم به انقلابیون و دولت جدید نیز دارای جایگاه است اما در واقع به آبروی انقلابیون واقعی لطمه زده است.

تخلفات این مدیر نورچشمی به همین‌ها ختم نمی‌شود و او در این صندوق ها و اتحادیه‌هایی که همزمان مسئولیت داشت و در همه آنها حقوق و مزایا می‌گرفت، تسهیلاتی ارزان قیمت و میلیاردی را به خودش، اتحادیه صوری‌اش و بستگانش داده است!

هر چند که اطلاعات ما نشان می‌دهد که تسهیلاتی که در این بخش به غارت رفته است عددی خیره‌کننده است اما ناامیدکننده‌تر این است که اکنون که او مدیر استانی شده است، این تسهیلات را که حق سهام‌داران و تولیدکنندگان مظلوم است باید با اتمام مهلت سررسید به صندوق برگرداند تا بقیه نیز منتفع شوند اما او نه تنها برای خودش و بستگانش این تسهیلات تقریبا بدون بهره و ده‌ها میلیاردی را تمدید می‌کند بلکه مبلغ و تعداد این تسهیلات را افزایش داده است.

شاهکار این مدیر خاص این بوده که به کمک همان اتحادیه‌های صوری، هیئت مدیره‌ای را سفارشی کرده که حتی خودشان می‌نشینند و تصویب می‌کنند تا صندوق خودشان را شکایت کنند؛ یعنی خودشان از خودشان شکایت کنند!

شکایت‌هایی که نتایج عجیبی داشته است؛ او نه تنها این همه تسهیلات ۴ درصد با رقم‌های نجومی گرفته است بلکه در یکی از تسهیلاتی که مدتی به طول انجامید، از صندوق خودش شکایت کرده و در رأیی عجیب، میزان ۴۰۰ میلیون تومان(چند سال پیش که ارزش پول بیشتر بود) از صندوق خودش به عنوان خسارت تاخیر در پرداخت وام، دریافت کرد!

هیئت مدیره این صندوق پرپول به گونه‌ای چینش شد که هر اتفاق کوچک و بزرگ هر مبلغ ریز و درشت و هر تنخایی فقط با امضای مدیرعامل برداشت می‌شود و کسی هم ککش نمی‌گزد.

این مدیر به ظاهر سوپر انقلابی با این حقوق‌ها و مزایای آنچنانی و تسهیلات نجومی بدون بهره و… سیر نشد و جدیداً نیز از محل سود سپرده‌های صندوق در دو بانک دیگر، که حق سهام‌داران است، دفتر و دستکی برای خودش و افراد سفارش‌شده حامیانش راه انداخته است.

هر چند کلکسیون فساد در این مجموعه کامل شده است اما می‌توان شاهکار فساد در این مجموعه را محکومیت اخیر این مدیر پراشتها در فساد دانست که با وجود سابقه کیفری که گویا خودش را جای ماموران گمنام امام زمان (عج) جا زده است و اخاذی‌هایی کرده است، همچنان در راس این صندوق پرپول و فسادخیز است.

ریواس جنوب این مطلب را به حرمت آبروی مومن و امید به اصلاح این مدیر و استعفای داوطلبانه او، به صورت سربسته نوشته است اما چنانچه مدیران بالادستی در ادارات کل و شخص استاندار و نهادهای امنیتی ورود نکنند، نام این مدیر، حامیان استانی و کشوری او و حمایت‌هایی که از سوی چند نهاد مهم شده را همراه با دیگر تخلفات و فسادهای این مجموعه با صراحت منتشر خواهد کرد.