پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

کهگیلویه و بویراحمد/ مراکز خرید تعاون روستایی پیشگام در خرید تضمینی گندم و‌ کلزای کشاورزان

مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز خرید ۲ محصول استراتژیک گندم و کلزا در مراکز خرید متعلق به این مدیریت خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی‌بخش شجاعی‌نژاد در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم و کلزا شهرستانهای کهگیلویه و گچساران و کارخانه بوجاری گندم شرکت شهید مفتح ناصرآباد گچساران اظهار کرد: مدیریت تعاون روستایی یکی از ادارات کل بخش کشاورزی است که در حال حاضر ماموریت خرید گندم و کلزا را در ۴ مرکز خرید به عهده دارد و تاکنون به عنوان یکی از بازوان توانمند سازمان جهاد کشاورزی در تحقق سیاست‌های کلان متولی ارشد بخش کشاورزی نقش پررنگی را ایفا کرده است.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد افزود: تمامی مراکز خرید اعم از گندم معمولی و دوروم، گندم بذری و کلزایِ متعلق به تعاون روستایی در شهرستانهای کهکیلویه، چرام، گچساران و بهمئی تجهیز و کالیبره شدند و آمادگی خرید محصولات کشاورزی مازاد بر مصرف کشاورزان را دارند.

وی افزود: عملیات خرید تضمینی محصولات استراتژیک گندم و کلزا در مراکز خرید شهرستان‌های گرمسیری بهمئی، کهگیلویه و گچساران آغاز شده است و روزانه کشاورزان به این مراکز مراجعه می‌کنند.

مدیرکل تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون بیش از ۶۰۰ تن گندم توسط مرکز خرید گندم اتحادیه تعاون روستایی شهرستان بهمئی و میزان ۱۲۰ تن کلزا توسط مراکز خرید کلزای شهرستانهای کهگیلویه و گچساران خریداری شده است.

شجاعی با بیان اینکه پیگیری‌های لازم برای حمل گندم خریداری شده در مرکز خرید شهرستان بهمئی به کارخانه و سیلوی آرد مارون گچساران و همچنین حمل کلزای خریداری شده به شرکت طبیعت سبز پارس‌کهن تهران انجام شده گفت: این کار به زودی عملیاتی خواهد شد.

شجاعی‌نژاد یادآور شد: به استناد مصوبه شورای قیمت‌گذاری و سیاست‌های حمایتی دولت قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان، قیمت هر کیلوگرم گندم دوروم ۱۸ هزار تومان و قیمت هر کیلوگرم کلزا با لحاظ نمودن درصد پاکی ۳۵ هزار تومان اعلام شد.

مدیرکل تعاون روستایی با اشاره به نقش موثر و تعامل خوب و حمایتی مجموعه جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و به جهت رفاه حال کشاورزان و تسریع در برداشت گندم، مرکز خرید گندم تعاون روستایی شهرستان کهگیلویه بصورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.