پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

استاندار، از اداره‌کل کار و تعاون شانس نیاورد
اداره‌ای که هنوز در خواب زمستانی است/ از مدیر دوشغله تا تعطیلی ۸ ماهه یک مجتمع بزرگ

ریواس جنوب/ با انتخاب آقای واعظی به مدیرکلی کار، تعاون و رفاه اجتماعی از سوی استاندار، شاهد افت عملکردی محسوس این اداره مهم حداقل به نسبت قبل بودیم اما انتخاب دوم استاندار به مراتب از انتخاب اول او ضعیف‌تر بود و این اداره‌کل اگر قبلا افت عملکرد داشت اکنون کاملا به انزوا رفته است؛ وجود مدیر دوشغله با دو‌حقوق همزمان و تعطیلی هشت ماهه یک مجتمع ورزشی مجهز فقط دو نمونه از نشانه‌های خواب عمیق در این اداره‌کل هستند.

به گزارش ریواس جنوب، پروانه نیک‌مرام یکی از پویاترین زنان مدیری بود که در استان کهگیلویه و بویراحمد مدیریت کرد و در دوره مدیریت او بر اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی این پویایی را می‌شد، احساس کرد.

با ارتقا او به وزارت کار یکی از معاونین که به بسیاری جهات به خانم نیک‌مرام نزدیک بود و پویایی این اداره‌کل نیز تا حد زیادی به خود او برمی‌گشت، آیت ارمغانی بود که بعد از نیک‌مرام، مدیریت این اداره‌کل مهم را به عهده گرفت و حتی از خانم نیک‌مرام نیز بهتر عمل کرد.

این پویایی دست کم در حضور میدانی، پاسخگویی به رسانه‌ها و برگزاری جلسات مهم و تصمیمات به موقع و راه‌گشای در این سازمان با جامعه هدف کارکران، تعاونی‌های تولید، رفاه و مهمتر از این‌ها تصمیمات مرتبط با اشتغال و حمایت از تعاونی‌های مشکل‌دار در آن دوره قابل لمس یا حداقل قابل قبول بود اما با آمدن آقای واعظی به این اداره‌کل، سیر نزولی این شاخص‌های شروع شد و دیگر شاهد آن پویایی حداقل در ظاهر اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی نبودیم.

شاید بتوان گفت واعظی اگر چه به هیچ عنوان پاسخگوی رسانه‌ها و سوالات افکار عمومی نبود اما با سیلی هم شده صورت اداره‌کل کار را سرخ نگه داشته بود تا اینکه کلید را دست نوذر شبرنگ از دیار گچساران دادند.

شبرنگ نیروی نماینده گچساران یعنی سید ناصر حسینی‌پور یا بهتر بگوییم نیروی شخص استاندار بود اما او آخرین سنگ را به پیکره نیمه‌جان اداره‌کل کار زد و اکنون هیچ خبری از این اداره‌کل نیست.

جلسات مرتبط با اشتغال اگر تعطیل نشدند دست کم هیچ خبرنگاری از آنها مطلع نیست و اگر جلسه‌ای برگزار شده پشت درهای بسته بود تا این انزوای ظالمانه یکی از مهمترین ادارات کل استان بیش از پیش به استان و جامعه کارگری و تعاونی‌ها لطمه بزند.

اما با این وجود در ادامه تحقیقات خود برای پیدا کردن علایمی از حیات اداره‌کل کار و تعاون و در پی گزارشات مردمی متوجه شدیم که مهمترین مجموعه ورزشی استان که در دولت قبل به بهره‌برداری رسیده بود، در این دوره به طور کامل تعطیل شد و آقای شبرنگ هم عین خیالش نیست.

با خواب کامل مجتمع ورزشی کارگران استان مطمین شدیم که اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی هنوز از خواب زمستانی بلند نشد و خبری از علایم حیاتی این اداره‌کل نیست.

مجتمع ورزشی کارگران استان یک مجموعه مجهز است که به همه اقشار جامعه خدمت ارایه می‌کند اما حدود ۸ ماه است که به علت ضعف و بی‌خیالی مدیران، کاملا تعطیل شده و فرسوده می‌شود.

برای خواب بودن آقای شبرنگ فقط تعطیلی یک مجتمع بزرگ ورزشی ملاک این گزارش نبوده و یک نشانه دیگر از خواب عمیق این اداره‌کل این است که رییس اتاق تعاون استان دو شغله است و کاملا غیرقانونی همزمان از دو نهاد حقوق می‌گیرد و آنقدر سرش شلوغ است که تاکنون در جلسات این اتاق و جلسات استانی نیز شرکت نمی‌کند تا در این اداره‌کل به ریش مردم بخندند.

اگر آقایان خواب نبودند قطعا می‌فهمیدند مگر می‌شود در میان این همه جوان بیکار و جویای کار، یک مدیر همزمان مدیر دو نهاد مهم باشد و دو حقوق هم دریافت کند؟

شاید هم آقای امین‌الله محمدی نمی‌خواهد حرکتی بزند که خواب مدیرکل کار استان خراب شود.

انتهای پیام/ بنام