پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

گزینه مطرح برای اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد آنقدر عجیب است که می‌توان آن را طنزی تلخ نامید؛ احمدزاده یا در زمین سالار حسین‌پور بازی می‌کند یا مشاور عاقلی در حوزه ادارات اقتصادی ندارد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، وزارت صنعت و معدن در چند ماه گذشته سوژه رسانه‌ها و افکار عمومی بوده است؛ انتصاب سه معاونت این وزارت‌خانه از بین نیروهای قراردادی خودش گویای همه‌چیز است اما به تازگی یک انتصاب عجیب دیگر این وزارتخانه از نوع کهگیلویه و بویراحمدی آن سوژه شده است.

اطلاعات رسیده به ریواس جنوب نشان می‌دهد که استاندار کهگیلویه و بویراحمد یک بانوی ۲۰ و چند ساله و کم‌تجربه را برای جانشینی سالار حسین‌پور در وزارت صمت مطرح کرده است.

این خانم که چند سال پیش و در دور اول نمایندگی غلامرضا تاجگردون با ابهاماتی در صنعت و معدن گچساران مشغول شد، حدود یک‌سال تایپیست بوده و در مقطعی با داغ شدن تب رسانه‌ای استخدام‌های فله‌ای، اخراج شد اما به کمک اداره کار و قوانین موجود مجددا برگشت به کار گرفت.

او که بعد از چند سال فعالیت به عنوان تایپیست مشغول بود، اکنون با وجود برخی ابهامات در روند تبدیل وضعیت او اما از قانون تبدیل وضعیت ایثارگران استفاده کرد و گویا وضعیت استخدامی او رسمی شده است.

گفته شده که این فرد در سالی که استخدام شد حتی قراردادش هم توسط مدیرکل وقت امضا نشد و اکنون در روند رسمی‌شدن او موانعی بوده اما گویا این مشکل هم به واسطه ارتباطاتش حل شده تا میدان باز شود و آقای استاندار او را به عنوان تنها گزینه مدیرکلی صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در نظر بگیرد.

معرفی عجیب و غریبی که واقعا همه دلسوزان نظام و انقلاب و کارشناسان صنعت و معدن و تجارت را به تعجب واداشته که دقیقا آقای استاندار در صمت به دنبال چیست؟

آیا او کمر به نابودی این دستگاه بسته است یا مشاوران ضعیف و نادانی دارد؟

او پیش از این نیز یک جوان تحصیلکرده و دارای سوابق خوب اما غیرمرتبط با صنعت را برای مدیرکلی صمت مطرح کرده تا کمترین عواقب این معرفی بازی کردن با آبروی این مدیر توانمند در حوزه تخصصی خودش باشد.

گفته می‌شود وزارت صمت با این گزینه پیشنهادی سید علی احمدزاده مخالفت کرده و گفته این دختر جوان حداقل در شهرستان خودش مسئولیتی بگیرد، تجربه‌ای کسب کند و بعد مدیرکل شود اما گویا این موضوع مورد تأکید استاندار است.

واقعا استاندار چرا این کارها را می‌کند؟ آیا قحط‌‌الرجال آمده است؟

از سوی دیگر این کارنامه ناموفق آقای استاندار در معرفی افرادی غیرمتخصص برای صمت، بیش از هر کسی به نفع سالار حسین‌پور است که افکار عمومی برای رفتن او لحظه‌شماری می‌کنند؛ مدیریت فشل بازار، تعطیلی نسبی حوزه صنعت و شهرک‌های صنعتی و عدم استفاده درست از ظرفیت معادن این استان کارنامه حسین‌پور را ناموفق کرده است.

حالا این تأخیرها به نفع او شده و او چند روز بیشتر مدیرکل صمت این استان باقی خواهد بود چرا که بعید است وزارتخانه‌ای که البته خودش هم کم حواشی ندارد، زیر بار این انتصاب برود.

این شرایط در یک مقطع دیگر که بحث تغییر مدیران جدی بود در دولت قبل هم برای آقای حسین‌پور به وجود آمد و سیل و باران و زلزله و انتخابات بارها جلوی تغییر او را گرفت؛ البته او انتصابش را نیز مدیون انتخابات و جو ملتهب بعد از حذف غلام‌محمد زارعی از نمایندگی بویراحمد است.

سالار حسین‌پور که در دوره‌ای که معاون داریوش دیودیده بود به علت بیماری از مسئولیتش استعفا داد و در یک ناباوری و سرگرم بودن استاندار و تیم دولت در انتخابات، با زیرکی غلام‌محمد زارعی که در رقابت با مهدی روشنفکر شکست خورد، در آخرین روزهای نمایندگی‌اش حکم مدیرکلی را برای حسین‌پور گرفت تا نماینده جدید نتواند نیروی مورد تایید خودش را به دولت معرفی کند.

او چندین بار نیز با عزل معاونی که بیشترین شانس را برای جایگزینی او داشت و همچنین با جابجایی نیروهای نزدیک به نماینده فعلی به بخش‌های خدماتی و تایپیست و …. و کارهایی از این دست تودیعش را به تأخیر انداخت و اینک نیز تصمیمات و گزینه‌های عجیب استاندار عمر مدیریتی او را بیشتر می‌کند.

البته آقای حسین‌پور در برزخ رفتن و ماندن است و انگیزه کار ندارد و این تأخیرها به ضرر مردم و استان است.

باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا کارنامه ناموفق استاندار در انتصابات اندکش، کامل می‌شود یا اداره‌کل مهم صنعت و معدن و تجارت همچنان چوب مدیریت ناکارآمد را می‌خورد؟

ریواس جنوب نه به مسائل قومیتی این انتصاب ورود می‌کند و نه جنسیت گزینه مطرح برایش مهم است بلکه صرفا این انتخاب را از نگاه عقلی و تخصصی و اهمیت بازار در شرایط حساس فعلی نقد کرده است.

انتهای پیام/