پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

اداره‌کل مالیات استان کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت مالیات در مقابل پزشکان با درامدهای نجومی عاجز است اما تا دلتان بخواهد بر گرده مردم عادی و تولیدکنندگان فشار می‌آورد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، فرار مالیاتی و یا عدم پرداخت رقم دقیق مالیات از سوی افرادی با درامد بالا و یا صاحب نفوذ یکی از معضلات فعلی دست کم در استان غیربرخوردار کهگیلویه و بویراحمد است و این در حالی است که پرداخت مالیات برای کسب و کارهای کوچکتر یکی از  هزینه‌های اصلی آنان به حساب می‌آید.

پزشکان در کل کشور و به ویژه در استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از این قشرهای پردرآمد هستند که به شیوه‌های مختلف از دادن مالیات فرار می‌کنند و یا مالیات دقیقی پرداخت نمی‌کنند.

‌واقعیت این است که پزشکان در حال حاضر در مظان این اتهام هستند؛ بسیاری از پزشکان در مطب‌هایشان یا دستگاه پوز ( کارتخوان) نصب نمی‌کنند یا به اسم یک پیرزن روستایی نصب می‌کنند تا به هر طریق که شده مالیات ندهند.

نصب کارتخوان در مراکز کسب و کار الزامی است و یکی از شیوه‌های شفاف‌سازی درآمدهاست اما عمده پزشکان از نصب دستگاه کارتخوان در محل کار خود، خودداری می‌کنند.

گزارشات میدانی خبرنگار ریواس جنوب نشان می‌دهد که عمده پزشکان در استان کهگیلویه و بویراحمد درمطب‌هایشان از مردم می‌خواهند تا پول نقد بدهند و برای همین هم بازار خودپردازهای نزدیک مطب پزشکان همیشه شلوع و داغ است.

در بسیاری از این مطب‌ها، کارتخوان نصب نیست و این در حالی است که در عصر حاضر همه کسب و کارها دارای کارت‌خوان و دیگر امکانات پرداخت الکترونیک هستند.

حال چند سوال در این زمینه مطرح است؛ مالیات با همه خوب و بدش یک قانون است و اگر قرار است قشری مالیات ندهد، آن قشر، پزشکانی نیستند که درآمدهای نجومی دارند و فشار درآمدهای آنان بر گرده مردم فقیر و کم‌درآمدی است که راست و چپ باید پول بدهند.

سوال دوم این است که اداره‌کل مالیات که برای گرفتن پول از مردم همانند عقاب بر سر آنها ویران می‌شود چطور کاری به پزشکانی که در روز روشن از قانون تمرد می‌کنند، ندارد!

آیا روشی برای الزام پزشکان به پرداخت مالیات وجود ندارد؟
مالیات بر درآمد در استان کهگیلویه و بویراحمد به چه شیوه‌هایی وصول می‌شود و آیا عدالت در پرداخت مالیات وجود دارد؟

ریواس جنوب این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید

عدم استفاده پزشکان از کارتخوان، شبهه فرار مالیاتی ایجاد می‌کند/ وقتی مغازه‌ها هم پرداخت الکترونیک دارند، جامعه نمی‌پذیرد که پزشک کارتخوان نداشته باشد/ هر پزشک باید حداقل یک کارتخوان داشته باشد

انتهای پیام/ بنام