پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در حالیکه گفته می‌شود شانس «اسماعیل تبادار» برای انتصاب در مقام ارشد اجرایی استان فارس افزایش یافته است،از «فریدون همتی» و «جواد اطاعت» به عنوان گزینه‌های دوم و سوم نام برده می‌شود.

کوروش کرم‌پور- نماینده مردم فیروزآباد،قیروکارزین و فراشبند در مجلس

 به گزارش ریواس جنوب، این خبر را «کوروش کرم‌پور» نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند به شیرازه داده است.

همتی استاندار قزوین در دولت اول تدبیر و امید و اطاعت، نماینده مردم داراب در دوره ششم مجلس شورای اسلامی بوده است.

کرم‌پور در این رابطه گفته است: روز گذشته مجمع نمایندگان فارس جلسه‌ای در مجلس برگزار و از میان گزینه‌های پیشنهادی وزارت کشور سه نفر را انتخاب کردند. گزینه‌های پیشنهاد داده شده کسانی هستند که در دولت اصلاحات و اعتدال دارای سمت مدیریت بوده و امتحان خود را پس داده اند. از افرادی که نمایندگان بر آن‌ اجماع داشتند دو تن تجربه تکیه بر صندلی مدیریت ارشد استانداری را دارا هستند؛ اسماعیل تبادار در سه سال پایانی دولت اصلاحات استاندار بوشهر و فریدون همتی در دولت یازدهم در سمت استاندار قزوین قرار داشته‌ است. همچنین جواد اطاعت نماینده مردم داراب در دوره ششم مجلس شورای اسلامی سومین گزینه مطرح در این باره است.

این در حالیست که در فضای مجازی همچنان احتمال انتخاب مجدد محمدابراهیم انصاری لاری در این سمت مطرح می‌شود.

کرم‌پور در این‌باره نیز گفت: گزینه‌های پیشنهادی ما به وزارت کشور معرفی شده و اسم ایشان در میان گزینه‌ها مطرح نبوده است. اما احتمال هر انتخابی وجود دارد و تصمیم نهایی بر عهده وزارت کشور است. به هر حال اگر جناب انصاری لاری انتخاب شود نمایندگان استان فارس با احترام به دستور دولت نهایت همکاری را با وی خواهند داشت.

به گزارش ریواس جنوب، علاوه بر این سه گزینه، در روزهای اخیر گزینه‌های مختلفی ازجمله ابراهیم انصاری لاری، احد جمالی، حیدر اسکندرپور، محمود زمانی قمی، ساسان تاجگردون، سید احمدرضا دستغیب (فرزند علی اصغر)، هادی پژوهش جهرمی و مصطفی زارع، برای تصدی پست استانداری فارس مطرح شده است.

با این حال با بررسی برخی تصمیمات سیاسی مشابه، انتخاب گزینه‌ای خارج از فهرست‌های مطرح‌شده را نیز برای جایگزینی سید محمدعلی افشانی، محتمل می‌نماید.

انتهای پیام/ سجاد بنام