پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار شهرستان کازرون درباره موضوع پُر حرف و حدیث تفکیک این شهرستان و تشکیل یک شهرستان جدید واکنش نشان داد.

به گزارش ریواس جنوب، موضوع جدایی دو بخش «چنارشاهیجان» و «کوهمره» (به مرکزیت شهرهای قائمیه و نودان) از شهرستان «کازرون» و تشکیل یک شهرستان جدید با نام احتمالی «کوه‌چنار»، از جمله موضوعاتی است که در ماه‌های گذشته مورد مناقشات جدی در این شهرستان شده است. مناقشاتی که به اعتراضات و تجمعات خیابانی هم کشیده شده و بر اساس ادعای معترضان ممکن است به چالش‌هایی بزرگتر نیز تبدیل شود.

 با وجود اظهارات ضد و نقیض مسئولان، ابراهیم استوار میمندی فرماندار شهرستان کازرون در این خصوص می‌گوید که «آنچه در این زمینه مطرح است فقط در حد حرف بوده و هنوز در عمل هیچ اتفاقی را شاهد نبوده‌ایم.»

او معتقد است: «البته در زمان طرح چنین مسائلی ایجاد نگرانی در بین مردم و اعتراض آنها امری کاملاً طبیعی است و بالاخره هر فردی ممکن است نسبت به آینده‌ی چنین تصمیماتی نگرانی‌هایی داشته باشد اما به مردم اطمینان می‌دهیم که به تمام خواسته‌های آنها در چارچوب قانون توجه می‌شود.»

اما موضوع مورد اختلاف موافقان و مخالفان این طرح، به اصل طرح تفکیک کازرون به دو شهرستان مستقل محدود نیست و هویتِ مناطقی همچون «بیشابور»، «دشت برم»، «انارستان» و غیره نیز مورد مناقشه واقع شده است. اینکه معلوم نیست در صورت اجرای این طرحِ پرحاشیه، این مناطق ارزشمند در حوزه شهرستان کازرون باقی می‌مانند یا شهرستان جدید.

فرماندار کازرون در این باره نیز می‌گوید: «در صورت ایجاد شهرستان جدید، ۲ اثر مذهبی و تاریخی آرامگاه امامزاده سید حسین و مجموعه تاریخی بیشاپور نیز در بخش مرکزی شهرستان کازرون خواهند ماند و در وضعیت آنها تغییری ایجاد نخواهد شد.»

با این حال به دلیل اظهارات متناقض و تلاش‌های برخی مسئولان برا تفکیک کازرون به دو شهرستان، هنوز اعتراضات برخی از مردم این شهرستان در شکل‌های مختلف ادامه دارد و باید دید در نهایت چه تصمیمی برای این شهرستان عملیاتی می‌شود.

انتهای پیام/ سجاد بنام