پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

محمدحسین آریا، مرد کهگیلویه و بویراخمدی است که آنقدر به طبیعت این استان خدمت کرده است که لقب بزرگ معلم طبیعت ایران را گرفته است؛ او در یک پیام، حرف‌های مهمی را پیرامون ویروس کرونا با مردم در میان گذاشت. 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، آقای آریا خطاب به مردم گفت که بی‌پرده باید بگویم آنهایی که در این شرایط خاص کشور که یک بحران به تمام معنا است، سفر می‌کنند، دشمن خاک ایران و همه ایرانیان هستند.

محمد حسین آریا

این چهره ملی سال ۹۸ در این پیام افزوده است که مسافرت‌های مردم در این روزها پیامی جز ترویج مرگ و فاجعه ندارد و با هیچ منطقی نمی‌توان رفتار این دسته از مردم را معنا و تفسیر کرد.

آریا همچنان وعده داده است که هر پزشکی که بتواند واکسن و راهکار درمان این ویروس نکبت‌بار را کشف کند نام او را با  چهارده هزار درخت بلوط در بهترین و زیباترین نقطه کوهستانی سرزمین چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد می‌کارم  تا نام او تا ابد سبز بماند.

او همچنین از مردم خواست تا به شایعات و اخبار جعلی توجه نکنند و فضای ترس و ناامیدی را در جامعه ترویج نکنند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج آقای آریا،  ۲۴ سال است که همواره بذر به دست به دل کوه و صخره می‌رود و بذرهای بلوط و دیگر درختان کوهی را می‌کارد و به شیوه‌های مختلف از آنها پاسبانی می‌کند تا به بار بنشینند.

او بیش از ۴۰ کیلومتر مربع جنگل را احیا و بازسازی کرده است.

اطلاعات بیشتر در مورد اقدامات محمد حسین آریا

انتهای پیام/