پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جوابیه ‌ای را در خصوص گزارش ” انتخاب‌ های عجیب و غریب ادارات برتر در کهگیلویه و بویراحمد/ مدیری که از خودش هم تجلیل کرد” صادر کرد.

مدیر مسئول محترم سایت ریواس جنوب
سلام علیکم
در پاسخ به مطلب مندرج در سایت ریواس جنوب، مورخ ۳۰/۰۶/۱۳۹۹ با موضوع ” انتخاب‌ های عجیب و غریب ادارات برتر در کهگیلویه و بویراحمد/ مدیری که از خودش هم تجلیل کرد “، جوابیه زیر ارسال می گردد؛ لذا مقتضی است طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی در همان صفحه سایت مورد اشاره درج گردد.

درباره گزارش مورد نظر، در این زمینه نکات ذیل به استحضار می‌رسد:

۱. ملاک ارزیابی انتخاب دستگاه¬های اجرایی، بر اساس فصل یازده قانون مدیریت خدمات کشوری، آئین نامه اجرایی مواد (۸۱) و (۸۲) قانون مدیریت خدمات کشوری و دستورالعمل امتیازدهی شاخص¬های عمومی (۶ محور) و اختصاصی سال ۱۳۹۸ می¬باشد.

در فرایند ارزیابی عملکرد سال ۹۸ ابتدا دستگاه های اجرایی استان اطلاعات و مستندات خود را بر اساس دستورالعمل شاخص ¬های عمومی و اختصاصی در سامانه مدیریت عملکرد دولت به صورت خود ارزیابی بارگذاری می¬نماید، سپس این اطلاعات توسط ستاد دستگاه¬ها در تهران مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته و به سازمان اداری و استخدامی کشور ارسال می¬شود، که سازمان اداری و استخدامی کشور نیز پس از بررسی مجدد، اطلاعات و مستندات دستگا¬ه¬های اجرایی را از طریق سامانه مدیریت عملکرد جهت بررسی و تایید نهایی به سازمان مدیریت استان¬ها ارسال نموده است.

این مرحله که حدود دو ماه به طول انجامیده، با همکاری کارشناسان مجموعه¬ای از دستگاه¬های اجرایی استان از جمله اداره کل اموراقتصادی و دارایی، اداره¬ کل حفاظت محیط زیست، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، استانداری، اداره کل بهزیستی استان و تیم کارشناسی سازمان مدیریت و برنامه¬ریزی استان و همچنین حوزه¬های مرتبط با سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد شیوه¬نامه ارسالی مرتبط از سازمان اداری و استخدامی در سه مرحله )کارشناسی، بررسی اعتراضات و نهایی( مدارک و مستندات دستگاه¬ها را بررسی و تائید نهایی نموده، در پایان نتایج بدست آمده از طریق سامانه ملی مدیریت عملکرد در شورای راهبری توسعه مدیریت استان (ستاد جشنواره شهید رجایی) در تاریخ ۲۹/۰۶/۱۳۹۹ به ریاست استاندار محترم برگزار گردید و مورد تائید همه اعضای شورا قرار گرفت.

۲. در مورد تقدیر از جناب آقای سلحشوری رئیس محترم سازمان، بر اساس نتایج ارسالی از سازمان اداری و استخدامی کشور و رشد مطلوب این سازمان در بین سایر سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها، از طریق استاندار محترم، مورد تقدیر قرار گرفت که این مهم در سایر استان ¬های کشور نیز صورت گرفت.

 

توضیح: همان‌گونه که در پاراگراف اول خبر به صراحت آورده شد، برخی انتقادات مطرح شده و حرف و حدیث‌های جشنواره شهید رجایی مربوط به دوره‌های قبلی این جشنواره بوده و به مدیریت آقای سلحشوری مربوط نیست؛ انتقاداتی که در ادامه این خبر تحلیلی آورده شده مربوط به جشنواره دو روز پیش بوده و پاسخ بالا نیز جوابیه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به این انتقادات بوده است.

انتهای پیام/د