پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

تعطیل است، تعطیل نیست، مجازی هستند، نیمه حضوری هستند، اختیاری هستند؛ واژه گانی که بیش از هر زمان دیگری ذهن دانش آموزان را خسته و رنجور کرده است.

به گزارش ریواس جنوب، دو منطقه چاروسا و دیشموک طبق آنچه که متولیان بهداشت و درمان می گویند صعودی ترین زمان خود را از ابتدای ویروس کرونا از حیث ابتلاء به این ویروس داشته است.
اما در کمال ناباوری مدارس در این مناطق بازگشایی شدند و این مساله موجب افزایش تعداد بیماران شده است.

خبرنگار ریواس جنوب  بهسراغ سه ظلع این تصمیم گیری یعنی بازگشایی مدارس البته در سطح شهرستان یعنی طیب زادگان، رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه، شکوهی، رئیس آموزش و پرورش چاروسا و نوروزی، رئیس آموزش و پرورش دیشموک رفته است.

دکتر محمد طاهر طیب زادگان گفت: دو منطقه دیشموک و چاروسا قبل از بخشنامه جدید آموزش و پرورش اقدام به بازگشایی مدارس کردند که ما در جلسه ستاد کرونا تذکرات لازم را دادیم.
وی گفت: با وجود بخشنامه ی جدید وزارت آموزش و پرورش اما با توجه به زیرساخت ها و شرایطی که حاکم است همچنان توصیه ما این است که مدارس تعطیل شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه افزود: متاسفانه اطلاعاتی به دست ما رسیده است که در این دو منطقه و در سطحی بیشتر برخی از مدارس شهر دهدشت دانش آموزان را اجبار به ورود به مدرسه می کنند که خطرناک است.

رئیس آموزش و پرورش دیشموک نیز گفت: در این منطقه خود اولیا اصرار بر بازگشایی مدارس دارند و حتی دو روز قبل از دور ترین نقطه دیشموک یکی از اولیا از نیامدن معلم خود شاکی بود که در جواب او گفتم شاید روستای شما کرونایی نباشد اما معلم ممکن است انتقال دهد.

محمد نوروزی افزود: تاکید ما بر آموزش حضوری است چرا که در سطح منطقه دیشموک در حالت خوشبینانه فقط ۳۰ درصد دانش آموزان دسترسی به اینترنت دارند.

وی تاکید کرد: حدود ۷۰ مدرسه زیر ۵۰ نفر و ۴۰ مدرسه ی بالای ۵۰ نفر دانش آموز داریم که کلاس ها طبق بخشنامه وزارت با رعایت پروتکل ها برگزار می شود.

وی این را هم گفت که شبکه بهداشت و درمان اطلاعات دقیقی از مبتلایان به بیماری با وجود ارتباط روزانه ما با مدیران متولی ارایه نمی دهد و در صورت تاکید بر تعطیلی مشکلی نداریم.

رئیس آموزش و پرورش چاروسا نیز گفت: رعایت پروتکل ها در بخش چاروسا و مدارس انجام می شود و به طور کلی مشکلی نیست.

محمد شکوهی گفت: اگر ستاد کرونا دستور به تعطیلی دهد مخالفتی نداریم اما ستاد کرونای کشور گفتند که با رعایت پروتکل ها در مدارس کم جمعیت بازگشایی مدارس ایرادی ندارد.
وی افزود: برای پایه اول و دوم و مدارس زیر پنجاه نفر و کلاسهای عملی و کارگاهی و سقف کلاس تا ده نفر دایر هستند.

به گزارش ریواس جنوب، از مجموع صحبت ها بر آمد که آموزش و پرورش اصرار بر تشکیل کلاس ها با وجود صیر صعودی کرونا دارد و شبکه بهداشت و درمان مخالف برگزاری حضوری کلاس هاست.
با در نظر گرفتن اینکه غالب افراد این دو منطقه تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند و کمرشان در برابر اینهمه فشار زندگی خم شده است از مسئولان در سطح شهرستان و اگر قدرت تصمیم گیری از مسئولان شهرستانی خارج است از مدیران استانی انتظار می رود که شرایط را برای ابتلای بیشتر این مردم محروم به کرونا فراهم نکنند و کمرشان را مقابل ابتلای احتمالی به کرونا خمیده تر نکنند و حداقل تا عادی شدن وضعیت دستور تعطیلی موقت را بدهند.
انتهای پیام: عظیم بنام