پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

هشت هزار و ۴۳۵ قطعه لباس در آستانه نوروز برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت فارس تهیه شده که در ۵۹ منطقه این استان توزیع خواهد شد.

عبدالحسین رحیمی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش فارس در آیین اهدا بسته های نوروزی به دانش آموزان نیازمند استان گفت: از این تعداد لباس ۶۷۰۰ عدد پیراهن، ۸۵۰ عدد شلوار، ۵۹۰ عدد مانتو و ۲۹۵ عدد بلوز دخترانه برای دانش آموزان سراسر استان در نظر گرفته شده که تحویل مناطق شد.

وی بیان کرد: در  این روزهای پایانی به رسم هر سال همزمان با نو شدن زمین، سنت نو شدن دل هایمان و کمک به همنوعانمان را نیز هیچ گاه نباید فراموش کنیم.

حمیدرضا شعبانی، رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس به ایرنا گفت: پیش از این، نوشت افزار نیز برای دانش آموزان نیازمند فارس تهیه و توزیع شده بود.

فرهاد اسماعیلی، مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز در این آیین که نوزدهم اسفند برگزار شد، کمک ‌های مومنانه را برگرفته از سیره حضرت علی (ع) دانست و گفت: در کمک مومنانه حفظ شان افراد نیازمند بسیار مهم است و در نحوه تهیه، شناسایی و توزیع اقلام باید دقت شود.

اسماعیلی با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم (ع) گفت: نگاه ما به ثروت، کار و تولید باید درست باشد و در واقع سبک زندگی ما هست که باعث به وجود آمدن نیازهای کاذب می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: باید بکوشیم روحیه استغنا، بی نیازی و مناعت طبع را در خود تقویت کنیم و در هر جایگاهی که هستیم در جهت تحقق عدالت در جامعه گام برداریم.

انتهای پیام/ منبع اصلی