پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با اعلام سازمان اطلاعات سپاه استان فارس، ۶ نفر از سرکردگان شبکه قاچاق احشام به خارج کشور، دستگیر شدند.

درپی افزایش مشکلات معیشتی مردم و گرانی های نامعقول به ویژه برخی از کالاهای اساسی و پس از اقدامات قابل توجه سازمان اطلاعات سپاه فارس در کاهش نوسانات بازار در استان به ویژه احتکار کالاهای اساسی و همچنین اراده محکم دستگاه قضا برای برخورد با هرگونه فساد و انحراف اقتصادی، پاسداران گمنام امام زمان (عج) با اقدامات دقیق، فنی و اطلاعاتی گسترده نسبت به شناسایی شبکه سازمان یافته قاچاق دام به کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب به نقل از سازمان اطلاعات سپاه فجر فارس، تلاش پاسداران گمنام امام زمان(عج) منجر به دستگیری ۶ نفر از سرکردگان شبکه قاچاق احشام به خارج از کشور از مسیر آبی شده است.

شبکه مذکور، بخشی از دام زنده را از استان های مختلف جمع آوری کرده و با دپو در ۲ روستای استان هرمزگان که قابلیت پهلو گرفتن لنج را داشته آنها را به شکل مستقیم یا پس از انتقال به یکی از جزایر خلیج فارس، به نقطه صفر مرزی قاچاق می کردند.

براساس این گزارش، این افراد بعضا برای ارتباطات خود و انتقال دام قاچاق، از تجهیزات ماهواره‌ای استفاده می‌کردند.

حجم خروج دام زنده توسط این شبکه در دوماه اخیر بالغ بر ۱۰ هزار رأس دام سبک بوده و با توجه به افزایش قیمت ارز، گردش مالی قابل توجهی را برای اعضای این باند به ویژه سرکردگان این شبکه به همراه داشت.

این گزارش حاکیست که دستگاه قضایی استان فارس در برخورد با مفاسد اقتصادی، به ویژه اخلال در نظام اقتصادی، با همکاری ضابطین قضایی، با قاطعیت در صحنه حضور خواهد داشت.

انتهای پیام/