پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، در مطلب ارسالی خود اعلام کرد:کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با هدف احیا و بازتولید عروسک‌های بومی، محلی و معرفی فرهنگ غنی استان و همچنین تقویت هنر نمایش عروسکی، با هدف راه‌اندازی موزه عروسک‌ها جشنواره ساخت عروسک‌ برگزار می‌کند. 

 بر اساس این فراخوان، اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس (نونگاه و نوجوان، از ۱۲ تا ۱۸ سال)، مربیان و کارشناسان کانون استان فارس و عموم علاقه‌مندان به عروسک‌سازی در استان فارس می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۲ اثر ارائه دهد و هنرمندان در انتخاب تکنیک و  ابعاد عروسک خود آزاد هستند. برای هر عروسک، باید یک عنوان مشخص و در فرم مشخصات درج شود. عروسک باید توسط خود شرکت‌کننده تولید و خلق شده باشد. عروسک‌هایی که به مرحله نهایی راه پیدا نمی‌کنند از طریق پست برای صاحب اثر برگشت داده می‌شود.

تقویت و توجه بیش از پیش به هنر عروسک‌سازی،احیا و بازتولید عروسک‌های بومی، محلی و معرفی فرهنگ غنی استان،شناسایی و تشویق فعالان هنر نمایش عروسکی استان فارس وجمع‌آوری و نگهداری عروسک‌های نمایشی و بومی محلی برگزیده، در موزه عروسک‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس از جمله اهداف این جشنواره است.

با توجه به استقبال علاقه‌مندان مهلت ارسال عروسک‌ها تاپایان شهریور ۱۴۰۰ تمدید شده است و افتتاح موزه عروسک‌ها و مراسم اهدای جوایز در هفته ملی کودک صورت می پذیرد.
 واحد آفرینش‌های هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس به شماره ۳۸۳۰۲۴۸۰ آماده پاسخ‌گویی به پرسش‌های علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/ منبع اصلی