پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سرپرست تازه‌نفس اداره‌کل کار کهگیلویه و بویراحمد، مقصد نخست شورای اشتغال را بعد از یک دوره تعطیلی به شهرستان نفت‌خیز گچساران اختصاص داد تا علاوه بر صنعت نفت و گاز، یک نسخه کامل برای درد بیکاری و تولید این منطقه البته با محوریت فرماندار و تیم اقتصادی استان بنویسد.

به گزارش ریواس جنوب از گچساران، آیت‌الله ارمغانی که به تازگی در دولت انقلابی مسئولیت مهم اداره‌کل کار را به عهده گرفته است به شهرستان گچساران رفت تا شورای اشتغال را بعد از دو سال برگزار کند.

سرپرست اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی که در روز معارفه‌اش وعده تحول و تغییر در حوزه کاری‌اش را داده، امروز با دستی پر از آمارهای تحلیلی و آنالیز بازار کسب و‌ارد اولین شورای اشتغال شد تا از فرصت به وجود آمده در احیای مجدد این شورای مهم، به نفع بازار کسب و‌ کار ابتدا از شهر نفت‌خیز دوگنبدان تلاش کند.

ارمغانی در این نشست که به ریاست فرماندار گچساران برگزار شد، تحلیل بازار کار، نیاز سنجی و ارتقاء‌ سطح آموزش، هدایت و مسیردهی تسهیلات به سمت طرح‌های اشتغالزا و مرتبط با توسعه اقتصادی استان را از جمله وظایف و ماموریت‌های این کارگروه برشمرد.

وی با تاکید بر هماهنگی و همدلی تیم اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: برای ایجاد تغییر و تحول در حوزه اشتغال در قدم اول به آمارهای رسمی و واقعی و در گام دوم به تحلیل و آنالیز این داده‌ها و در گام بعدی تصمیم و برنامه‌ریزی و در گام نهایی و اصلی اقدام و عمل نیاز داریم.

سرپرست تازه‌نفس اداره‌کل کار، در همین زمینه گفت: ۱۷ درصد از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان گچساران ساکن است که از این میزان افزون بر ۷۸ درصد جمعیت شهری و ۲۲ درصد روستایی است.

ارمغانی افزود: نرخ رشد روستانشینی در سال ۶۵ در شهرستان گچساران حدود ۳۰ درصد بوده که این میزان در سالهای اخیر به ۲۱ درصد کاهش یافته که این وضعیت مطلوب ما نیست و برنامه‌ریزی‌های لازم برای افزایش روستانشینی و‌کاهش مهاجرت‌ها در دستور کار است.

وی نرخ بیکاری در گچساران را بر اساس آخرین آمار رسمی ۱۶.۲ درصد اعلام کرد و گفت: البته نرخ بیکاری در روستاهای گچساران ۱۰.۲ درصد است که زیر متوسط استان و کشور است و این امیدوارکننده است.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه  ظرفیت‌های شهرستان گچساران را در حوزه‌های مختلف و با محوریت تولید و اشتغال توسط یک تیم کارشناسی، آنالیز کرده‌ایم، اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌ها در هر شهرستان به دنبال اشتغال و تولید پایدار هستیم.

ارمغانی بعد از ظرفیت اصلی این شهرستان یعنی حوزه نفت و گاز، به عنوان مثال به مساحت سه هزار و ۱۳۱ کیلومترمربعی شهرستان اشاره کرد و‌ گفت: ۶۶ درصد مساحت گچساران مرتع و ۱۹ درصد آن جنگل است و این یعنی اینکه باید در گچساران علاوه بر نفت و صنایع وابسته به آن، روی کسب و‌ کارهای مرتبط با دام و کشاورزی هم برنامه‌ریزی کنیم.

ارمغانی همچنین به سیاست کاری خود پیرامون تمرکز روی فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و کامل شدن ظرفیت تولیدی واحدهای نیمه فعال، توضیح داد: وقتی در شهرستان گچساران از ۳۰ واحد دامداری صنعتی، ۱۵ واحد آن و از ۴۳ واحد مرغداری ۲۱ مورد آن تعطیل است، یعنی با فعال کردن این واحدها تحول قابل توجهی در حوزه کسب و‌کار و اشتغال ایجاد خواهد شد.

ارمغانی فرد اضافه کرد: ۶ هزار و ۵۲۰ واحد صنفی در گچساران وجود دارد که افزون بر ۶ هزار و ۶۲۹ نفر در آنها فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: در صنعت گردشگری نیز شاهد هستیم که گچساران با ۲۷جاذبه مهم‌گردشگری و ۱۷جاذبه انسان‌ساز و حجم بالای ورود مسافر و توریست ، فقط یک واحد خدماتی و رفاهی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اعلام نگرانی از به‌کارگیری ۳۰ درصدی نیروهای غیربومی در واحدهای تولیدی از جمله پتروشیمی‌ها گفت: اگر ما از هم‌اکنون به فکر تربیت نیروی کار ماهر و متخصص باشیم هیچ دلیل، نیاز و اجباری برای به‌کارگیری نیرو از خارج از شهرستان و استان نیست و شاهد بهبود نرخ بیکاری خواهیم بود.

وی خواستار ارائه آموزش‌های بازارمحور از سوی اداره‌کل فنی و حرفه‌ای شد.
ارمغانی‌فرد اظهار کرد: در همین راستا کارگروه مهارت را تشکیل داده و نیاز سنجی‌ها را آغاز کردیم و باید آموزش افراد با توجه به نیاز این شرکت‌ها انجام شود.

این مدیر فعال و باانگیزه در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: تسهیلات اشتغال روستایی از سال ۱۳۹۶ در استان آغاز شده و تاکنون در شهرستان گچساران به تعداد ۲۷۸ طرح  به مبلغ ۳۱ میلیارد تومان پرداخت شده که از این طریق برای  ۹۱۶ نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

وی درادامه از ابلاغ سهم تسهیلات مرحله پنجم و اصلاح دستورالعمل‌ها در راستای تسهیل‌گری و حذف فرایند‌های زاید اداری توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

ارمغانی همچنین پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی را فرصت مناسبی برای ایجاد طرح‌های کسب و کار خرد و خانگی دانست و اظهار داشت: آماده پذیرش طرح‌های شهرستانی برای پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی هستیم و در این مسیر از حمایت‌های بنیاد برکت بهره‌مند خواهیم شد.

سرپرست اداره‌کل کار در پایان به بسته‌های حمایتی و تشویقی دولت برای حمایت از کارفرمایان اشاره کرد و گفت: طرح کارورزی برای مهارت افزایی ویژه فارغ‌التحصیلان بیکار، طرح مشوق‌های بیمه‌ای برای کارگاه‌ها و کسب کارهای خصوصی و تعاونی، یارانه حقوق و دستمزد که هم اکنون درحال اجرا است و کارفرمایان می‌توانند از مزایای این بسته‌های استفاده کنند.

انتهای پیام/ بنام