پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

تعدادی از اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز کهگیلویه و بویراحمد در اقدامی غیرمنصافانه، همسر، دختر و فرزندان خود را به استخدام این اتاق درآوردند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، این پایگاه خبری در ادامه گزارشات ضد فساد و رانت خود، به کارگیری دختر یکی از ناظران ارشد اتاق اصناف را که خودش هم از مدیران اداره‌کل صمت است را رسانه‌ای کرد و از نهادهای نظارتی درخواست ورود به این موضوع را داشته است اما نه تنها اقدامی نشد بلکه دقیقا یک ماه بعد تعداد دیگری از اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف همسر و دختران خود را در این اتاق به کار گرفتند.

حدود یک ماه پیش، در کمیسون نظارت اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در یک مصوبه غیرعادلانه، به اتاق اصناف چراغ سبز نشان داده تا این‌گونه بی‌رحمانه فامیل و بستگان و فرزندان خود را در اتاق استخدام کنند.

موضوعی که علی ارشدی، در گفت‌گو با ریواس جنوب آن را پذیرفت اما گفته که این به‌کارگیری‌ها قانونی بوده و اگر ایراد شما به نسبت فامیلی این افراد است، متاسفانه قانون‌گذار ممنوعیتی در این زمینه در نظر نگرفته است.

وی با بیان اینکه هیچکدام از این افراد هیچ نسبتی با خود من به عنوان رئیس اتاق اصناف ندارند، افزود: قانون اجازه به کارگیری بازرس و مدیراجرایی را به مدیران اتحادیه‌های ما داده و لذا بر اساس افزایش تعداد صنوف، به جذب نیروی جدید نیاز بود.

سوالی که اینجا پیش می‌آید این بوده که درست است که به جذب نیرو نیاز بوده و قانون‌گزار هم به کارگیری دختر و پسر و خاله اعضای هیئت رئیسه را ممنوع نکرده اما آیا این افراد در برابر وجدان خودشان هم شرمنده نشدند که حداقل چند مورد از این نیروها را از بین افراد شایسته انتخاب کنند که همسر یا دختر خودشان نباشد؟ نمی‌شد آزمونی برگزار کرد یا فراخوانی زد؟

مگر حقوق این افراد از گرده صنوف و مغازه‌ها و نهایتا از گرده مردم کشیده نمی‌شود؟ پس با کدام منطق آقای مدیر فلان اتحادیه باید دختر و زن خود را استخدام کند؟

بدتر از همه این‌ها رد و پای مدیران میانی خود صمت در این استخدام‌ها است که هم چنین مصوبه‌ای در کمیسیون نظارت را چراغ سبز این رانت کردند و هم یکی از آنها دختر خود را در صنف خوار و بارفروشان به کار گرفته است.

انتهای پیام/بنام