پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه هنرمندی که خصوصی ترین صحنه‌های زندگی خود را در فضای مجازی و اینستاگرام به اشتراک می‌گذارد هنرمند نیست بلکه هنرفروش است و هنرش دو ریال هم نمی‌ارزد، گفت: بازار هنر بازار کاسبی نیست و بازار عشق است.

 آیت‌الله لطف‌الله دژکام سه‌شنبه ۵ بهمن در آیین اختتامیه ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی به بخشی از سند سیاست‌های کلی ایثار و شهادت که رهبر معظم انقلاب آن را ابلاغ کرده‌اند اشاره و بیان کرد: حضرت آقا در بند چهارم این سند، حمایت از تولید آثار ارزنده فرهنگی و هنری در راستای اشاعه فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت را وظیفه مسئولان نظام قرار داده‌اند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه چنین جلساتی آغازی است برای ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت، افزود: حیطه شعر که هنر بسیار قوی ما ایرانیان به شمار می‌رود، الهام بخش سایر حیطه‌های هنر است.

نماینده ولی‌فقیه در فارس اضافه کرد: این مضامین شاعران است که باید از حیطه ادبیات به سمت فیلم و تئاتر و دیگر انواع هنر بروند و بنابراین پرداختن به این عرصه، گام اول وظیفه‌ای است که رهبری مطرح کرده‌اند.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه گاهی فرهنگ و هنر ایثار و شهادت داریم اما گاهی فرهنگور و هنرمند ایثار و شهادت، گفت: هنرمندان واقعی این عرصه ابتدا خود شهدا و ایثارگران واقعی هستند.

او ادامه داد: برخی تصور می‌کنند که شعر یعنی ردیف و قافیه درست کردن اما شعر همدلی با شاعر است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا